Pod opieką bł. O. Gwidona z Montpellier
2 czerwca 2015
Błogosławiony Gwidon w Latyczowie
3 czerwca 2015

Pokomunijna majówka … na wyjeździe

Babice. 30 maja wyruszyliśmy z Babic do Wrocławia. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęła msza św. w intencji dzieci, ich rodziców i opiekunów, w kościele pw. Serca Jezusowego, gdzie pracują XX. Salezjanie.

Następnie spacerem udaliśmy się do Zoo. Znajduje się w nim jedyne w Polsce afrykarium, które zachwyciło nas swoim pięknem i innowacyjnymi rozwiązaniami. Największą atrakcję stanowiły liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentujące faunę i florę m.in., rafy koralowej Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganika oraz głębin Kanału Mozambickiego. Żyją tam rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które podziwialiśmy z podwodnego, akrylowego tunelu o długości prawie 18 m.

W tropicarium przedstawiającym środowisko rzeki Kongo, uczestnicy majówkowego wyjazdu obserwowali krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

Po smacznym posiłku obiadowym pośpieszyliśmy na Stare Miasto. W trakcie zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć niektóre ze słynnych wrocławskich krasnali.

Późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domów.

s. Łucja Kramarz CSS