Powołani do radości
14 czerwca 2021
Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu
18 czerwca 2021

„Pola Nadziei 2020/2021”

Płomyki Ducha Świętego”w  kampanii „Pola Nadziei 2020/2021”

Dnia 17 czerwca 2021 r. uroczyście podsumowano 11 edycję kampanii “Pola Nadziei” diecezji kieleckiej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego. Wzięli w niej udział wolontariusze i nauczyciele ze szkół naszej diecezji. Dalsza część uroczystej Galii odbyła się w ogrodzie Pałacu Zielińskiego, gdzie zostały ogłoszone wyniki konkursów „Pola Nadziei 2021” i wręczone nagrody.

W Konkursie fotograficznym pod nazwą: „Żonkil – kwiat nadziei” (bez ograniczeń wiekowych) laureatkami diecezji kieleckiej zostały „Płomyki Ducha Świętego”:
I miejsce   –      Oliwia Bochenek  kl. V B
III miejsce  –     Gabriela Zychowicz 
kl. V B

Szkoła Podstawowa w Chmielniku otrzymała Dyplom z podziękowaniem za podejmowane tegoroczne akcje na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W tym roku udało się przeprowadzić zbiórkę artykułów higienicznych na Światowy Dzień Chorego, wykonać świąteczne stroiki i kartki z życzeniami dla chorych oraz dostarczyć 17 poduszek w darze od uczniów klas czwartych przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.  Warto zaznaczyć, że od pięciu lat, zadania wsparcia chorych z Hospicjum prowadzą w Szkole Podstawowej w Chmielniku „Płomyki Ducha Świętego”, włączając do tego chętnych uczniów i mieszkańców. Udział w konkursach kampanii „Pola Nadziei”jest też okazją promowania potrzeby wsparcia hospicjum.

s. Konstancja Piskor