Młode Chmielniczanki bronią życia!
12 czerwca 2021
„Pola Nadziei 2020/2021”
17 czerwca 2021

Powołani do radości

Od 11 do 13 czerwca 2021 r. w Domu generalnym w Krakowie trwały rekolekcje dla dziewcząt: “Powołani do radości“.

Przez te kilkadziesiąt godzin rekolekcji dziewczęta zebrane odkrywały czym jest prawdziwa radość, skąd ją czerpać i do czego ona prowadzi. Rekolekcje rozpoczęłyśmy przytuleniem do Serca Jezusa i tu był początek wielkiej radości w sercu. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, Liturgia Godzin, medytacja… wszystko to miało służyć jeszcze głębszemu spotkaniu z Miłością, aby z tego wypłynęła głęboka radość. Brat Łukasz TDŚ wygłosił nam konferencję na temat „Radość i pokój w Duchu Świętym„, a brat Wiktor TDŚ podczas homilii zwrócił uwagę na to, że Bóg jest blisko nas i swoją Miłością ogarnia nasze powołanie, nawet jeśli nasi bliscy nie rozumieją, co Bóg mówi w naszym sercu: „Intymność i zrozumienie Jego spraw, które powstaje jest piękne i rodzi radość. Radość tego, że Bóg w moim sercu objawia mi tajemnice Siebie„.

Na koniec mogłyśmy spotkać się z s. Nullą, która przez wiele lat była na misjach w Burundi, a obecnie jest referentką misyjną. Siostra wyjaśniła nam skąd czerpią radość ludzie, którzy cierpią z powodu głodu, ubóstwa, co sprawia, że potrafią śpiewać, tańczyć, są otwarci na innych.

Uczestniczki wyjeżdżały z rekolekcji z pokojem i radością w sercu. Niech Duch Święty w nas wszystkich rozlewa swoje owoce.

s. Pia CSS