Pielgrzymka dziękczynna
9 maja 2022
I Duchackie Czuwanie Młodych
17 maja 2022

Powołani i obdarowani

W dniach 13-15 maja 2022 r. odbyły się kolejne rekolekcje powołaniowe w naszym krakowskim klasztorze. Dziewczęta w tych dniach pochyliły się nad tematem: „Powołani i obdarowani”. Te rekolekcje były inne niż wszystkie, ponieważ połączone z I Duchackim Czuwaniem Młodych.

Uczestniczki odkrywały tajemnicę bycia powołaną i obdarowaną, obdarowaną Duchem Świętym – poprzez Eucharystię, Adoracją Najświętszego Sakramentu, , koronkę do Ducha Świętego… Szczególnie warto wspomnieć o pracy w grupach podczas której dziewczęta w grupach wyruszyły na ulice miasta Krakowa, aby wykonać symboliczne zdjęcia mówiące o darach Ducha Świętego, o byciu obdarowanym. Niezwykłym było również doświadczenie historii Zakonu Ducha Świętego, poprzez którą mogłyśmy na przykładzie dostrzec, jak Duch Święty prowadzi i obdarowuje, a odkrywałyśmy to poprzez wystawę w Muzeum Archidiecezjalnym „Veni Pater Pauperum„.

W nocy 14/15 maja wszystkie uczestniczki rekolekcji wzięły udział w I Duchackim Czuwaniu Młodych, które trwało od godziny 21.00 do 5.00. Nocne czuwanie było czasem wielkiej modlitwy, ale także pięknych łask, których Duch Święty obficie udzielał.

Dziewczętom w odkrywaniu wielkiej tajemnicy bycia obdarowaną towarzyszyła s. Pia CSS, postulantki: Agnieszka, Zuzanna i Karolina i aspirantka Magdalena.

Obdarowani Tobą, obdarowani sobą,
jednoczysz nas w miłości swej.
Obdarowani Tobą, obdarowani sobą,
niech wola Twa wypełnia się!

HYMN PPAG 2018 OBDAROWANI

Rekolekcje pomimo nieprzespanej nocy zakończyły się tańcami, radością i śpiewem 🙂

Zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym rekolekcje w czerwcu!!! Koniecznie już teraz zapisz się na nie: POWOŁANI, BY WYRUSZYĆ W DROGĘ!

Słowo od uczestniczek:

– Najpiękniejsza była scenka pantomimy. Momentem, który mnie wzruszył był ten, kiedy matka dziewczyny zaakceptowała jej decyzję… z uśmiechem. Chciałabym, żeby w moim przypadku też tak było.
– Doświadczyłam działania Ducha Świętego w miłości ludzi, w świadectwach, w spowiedzi i rozmowie, w pieśniach – w pokoju serca i radości.