Wiosenny zjazd junioratu
3 maja 2023
II Duchackie Czuwanie Młodych
8 maja 2023

Powołani – otwarci na Ducha Świętego

Majowe rekolekcje powołaniowe były połączone z II Duchackim Czuwaniem Młodych, jednak pomimo całej nocy modlitwy, także dni były intensywne. Uczestniczki przez całe rekolekcje otwierały się na działanie Ducha Świętego.

Dziewczęta zgromadzone na rekolekcjach uczestniczyły w sobotniej Eucharystii w kościele pw. Świętego Krzyża. Wielką niespodzianką była możliwość poznania historii tego kościoła związanego od początku z Zakonem Ducha Świętego. Dziękujemy ks. proboszczowi Dariuszowi Guziak za wspólną modlitwę i oprowadzenie.

Kulminacyjnym momentem było czuwanie nocne i pomimo nieprzespanej nocy, od rana na twarzach panowała radość, słychać było śpiewy i nie zabrakło tańców.

Dziewczętom w odkrywaniu wielkiej tajemnicy otwierania serca na działanie Ducha Świętego towarzyszyła s. Pia CSS, nowicjuszki: s. Antonia i s. Gaudia oraz postulantki: Magdalena i Zuzanna.

Słowo od uczestniczek:

  • Był to wyjątkowy czas. Czas refleksji nad tym jak bardziej otwierać się na Ducha Świętego.
  • Rekolekcje to zawsze dla mnie czas szukania Boga, otwierania się na Niego, czasami powrotu, uświadomienia sobie obecności i działa Ducha Świętego w życiu moim i innych.
  • Był to piękny czas. Czas pełen działania Ducha Świętego. W sumie to każdy punkt zarówno rekolekcji, jak i stricte samego czuwania był bez wątpienia przepełniony Jego obecnością i działaniem, chociaż ja sama może nie zawsze to w danym momencie odkrywałam. (…) To jest niesamowite, jak Duch Święty porusza moje serce, czyniąc je jeszcze wrażliwszym.

Chwała Tobie Panie!

s. Pia CSS