Odeszła do Pana – s. Hanna Mazur CSS
22 kwietnia 2023
Wiosenny zjazd junioratu
3 maja 2023

Powołanie, a oczekiwanie

Ten temat zgromadził w kwietniowy weekend w Pacanowie siostry naszego Zgromadzenia, na sesji katechetyczno- wychowawczej.

Nasza Przełożona generalna m. Kazimiera Gołębiowska nawiązując do Konstytucji Zgromadzenia przypomniała nam, co mówią one o charyzmacie i działalności apostolskiej. Podkreśliła ważność i owocność apostolstwa wspólnotowego.

Wielką pomocą było dla na spotkanie warsztatowe prowadzone przez Panią Agnieszkę Handzel, Panów: Grzegorza i Pawła Ciślików, którzy w bardzo przystępny sposób przekazali nam wiedzę dotyczącą nowych technologii w metodyce nauczania. Wielkim zainteresowaniem (jak widać na załączonych zdjęciach) cieszyła się możliwość doświadczenia różnych narzędzi pracy, z których możemy korzystać w naszej pracy katechetycznej, wychowawczej jak również przy prowadzeniu grup apostolskich.

Świadectwem życia, a raczej wskazówkami jak żyć pełnią życia, zainspirowało nas małżeństwo Marty i Stanisława Jędrzejewskich z Gdyni, którzy na co dzień żyją Bożą Miłością tworząc piękną, religijną rodzinę, jak również realizując stworzony przez nich projekt  – Ludzie Pełni Życia. Swoją autentycznością i radością postawili nas trochę do pionu zwracając uwagę na zagadnienie: „Jakie współczesna rodzina ma oczekiwania wobec sióstr zakonnych?”  Tak więc, świadcząc o Chrystusie w sposób autentyczny, nie zatracając kobiecości, poświęcając swój czas – chcemy żyć Pełnią Życia!

s. Gracjana CSS