biblia
Owce… głos Jego znają
10 maja 2014
Śladami wielkich Polaków
12 maja 2014

Powrót do źródła

W dniach od 1 do 4 maja w naszym domu w Leżajsku 11 sióstr juniorystek razem ze swoją Mistrzynią – s. Otylią Pierożek, wzięło udział w swoim corocznym spotkaniu formacyjnym. Tematem przewodnim tego spotkania było przebaczenie.

W konferencji wprowadzającej w zagadnienie o. Izydor Wróbel mówił, że nasze różnego rodzaju zranienia i rodzące się konflikty łączą się z odrzuconą i niezrozumiałą miłością. Na podstawie Ewangelii o Miłosiernym Ojcu (Łk. 15, 11-32) wyjaśniał, że Ojciec kochał inaczej- a syn nie rozumiał tej miłości. Te słowa stały się dla nas zachętą, by na nowo szukać, poznawać Wielką Miłość Boga, by odnawiać więź z Ojcem, a wtedy ważnym staną się dobre relacje a drugim człowiekiem..

I te cztery dni spotkania były właśnie takim czasem. Nie brakło chwil na osobistą modlitwę, także przy sercu Leżajskiej Matki Pocieszenia z sanktuarium oo. Bernardynów, na wspólne spacery i siostrzane rozmowy.

W nocy z 3 na 4 maja siostry wzięły udział w czuwaniu modlitewnym, organizowanym w leżajskiej bazylice, w intencji nowych powołań do służby Bożej. Poprowadziły adorację Najświętszego Sakramentu.

Wróciłyśmy do swoich placówek umocnione Bożą i siostrzaną miłością!
Serdecznie dziękujemy Siostrze Przełożonej Irenie Drozd i Siostrom z leżajskiej Wspólnoty za wszelką życzliwość, troskę i zapewnienie nam wręcz wymarzonych warunków do przeżycia naszego spotkania.

s. Laura Rybak CSS