DSCN6727
Nasza wyprawa na bliższe „Kresy” czyli Podkarpacie
5 czerwca 2017
IMG 4648
IDŹ I KOCHAJ…
6 czerwca 2017

Radość spotkania!

IMG 4258

Nie możemy nie napisać o majowej radość SPOTKAŃ – bo tak można podsumować młodzieżowy wyjazd do SŁONECZNEJ ITALII. Wyruszyliśmy do Rzymu z grupą ok. 80 osób młodzieży, którą zebraliśmy z Chmielnika i Ustki.

Zwiedziliśmy Wenecję, Rzym, Asyż, Weronę – lecz niewątpliwie były momenty kulminacyjne, gdzie nasza radość nie miała końca. Udało nam się spotkać z Ojcem Świętym na środowej audiencji. Był tak blisko nas, że na naszych policzkach spływały łzy wzruszenia i szczęścia. Spojrzał na nas, błogosławił – to była chwila, która na długo zostanie w naszych sercach. Wielu z nas po raz pierwszy miała możliwość takiego kontaktu i muszę przyznać, że nie raz słychać było z ust młodzieży: „to było niesamowite”, „aż mi ciarki po plecach poszły”.

Kolejne tak szczególne spotkanie miało miejsce w ASYŻU, gdzie u św. Franciszka mogliśmy zasmakować i doświadczyć kontemplacji, wyciszenia, otaczającego nas piękna przyrody i miejsca.

Każdy z dni był niesamowity i nawet te kilometry, które pokonywaliśmy autokarem traciły na czasie w integracyjnych rozmowach i wspólnym radowaniu się. W drodze powrotnej EKSTREMALNE SZALEŃSTWO, na które również oczekiwaliśmy – GARDELANDIA. Wesołe miasteczko jedno z największych w Europie, i jak można się domyśleć SZCZĘŚCIE również WIELKIE! Zobaczcie sami co tam się działo.

s. Dominika CSS

Zapisz

Zapisz