Przywilej odpustu zupełnego
31 grudnia 2019
Styczniowe rekolekcje
8 stycznia 2020

Radość świąteczna w Buraniro

Moi Drodzy. Jesteśmy jeszcze w okresie Bożego Narodzenia. Pragnę podzielić się z wami przeżyciami świątecznymi we wspólnocie misyjnej w Buraniro. Można powiedzieć że święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się u nas tydzień wcześniej od rozdania żywności osobom starszym i bardzo ubogim. To do nich pierwszych Jezus przyszedł z darami i ten to dzień stał się dla nich Bożym Narodzeniem. Trochę później zostały obdarowane dzieci z ubogich rodzin i z adopcji indywidualnej w liczbie około 60. Dziećmi tymi opiekuje się s. Adela. Dzieci otrzymały paczki żywnościowe /ryż, sól, oliwa z palmy, rybki, słodycze/ latarki oraz buty. Największą radość dzieci okazały z otrzymanych butów. Paczka żywnościowa była dla całej rodziny, natomiast buty (zwykłe klapki plastikowe) należą do nich. Dzieci zostały też poczęstowane pączkami i soczkami. I ten dzień był dla nich Bożym Narodzeniem. Dzieciom towarzyszyli ich rodzice lub opiekunowie. Oni też pragnęli coś dostać. Bardzo wzruszający był moment, gdy wszyscy wyciągnęli rękę, by otrzymać choć kawałek pączka, które zostały po rozdaniu dzieciom. Oni też dostali pewną kwotę pieniędzy na zakupy świąteczne. Następną grupą obdarowanych byli chorzy, pozostający na święta w szpitalu i matki oczekujące na poród. W wigilię, rano, siostry przeszły wszystkie sale, złożyły im życzenia świąteczne pozostawiając paczkę żywnościową, by mogli przygotować sobie jedzenie. W sumie zostało obdarowanych około 200 osób. Obdarowani okazywali na różny sposób ich wdzięczność, życząc siostrom i ofiarodawcom misyjnym błogosławieństwa Bożego.

Radość przeżywały także siostry, że mogły obdarować tyle osób, a to dzięki pomocy osób z Polski oraz wiernych z Polskiej Misji Katolickiej z Wiesbaden w Niemczech, którzy wspierają naszą działalność misyjną. Dziękujemy im bardzo i życzymy wielu łask Bożych od Bożej Dzieciny oraz szczęśliwego Nowego Roku, obfitego w Boże błogosławieństwo.

W sam dzień Bożego Narodzenia, wielką radość i przeżyć duchowych dostarczyły nam najmłodsze siostry: postulantki i aspirantki, które przedstawiły nam „Jasełka”. Od Zwiastowania po powrót z Egiptu ukazały przeżycia Świętej Rodziny. Te same „Jasełka” zostały przedstawione w sobotę dla chorych w Ośrodku Zdrowia, a w niedzielę w sali parafialnej dla dzieci. Widzów nigdzie nie brakło. Ludzie są spragnieni nie tylko chleba, ale także przeżyć duchowych i na te zapotrzebowania siostry ze wspólnoty w Buraniro wyszły im naprzeciw.

W Święto Trzech Króli po raz drugi wyruszył orszak Trzech Króli, który nawiedził wspólnotę sióstr i kapłanów, przeszedł jedną z ulic Buraniro, nawiedził chorych w szpitalu i w Ośrodku Zdrowia, kończąc w domu formacyjnym. Siostry pragną w ten sposób głosić Chrystusa, który przyszedł do wszystkich, by nas zbawić.

         Z pozdrowieniami i modlitwą Siostry z Buraniro

s. Gabriela Droździel CSS