Wielkie uroczystości zakonne w Krakowie
30 sierpnia 2018
Święta w naszym domu!
10 września 2018

Radosne chwile w Leżajsku

Leżajsk. Dzielimy się radością z przeżywanych przez nas w ostatnim czasie wydarzeń: rozpoczęcia formacji w nowicjacie oraz złożenia pierwszych ślubów przez nasze najmłodsze siostry.

27 sierpnia – w dzień wspomnienia św. Moniki, po 8-dniowych rekolekcjach postulantka Angelika Bodzenta została przyjęta do nowicjatu. Otrzymała tego dnia biały welon oraz nowe imię zakonne – s. Michaela. Jej patronem od tego dnia jest św. Michał Archanioł. Powierzajmy naszą siostrę szczególnej opiece Matki Bożej i jej świętego Patrona, aby ten czas rozeznawania i pogłębiania relacji z Jezusem był dla niej piękny i owocny.

28 sierpnia – we wspomnienie św. Augustyna, podczas mszy świętej w bazylice oo. Bernardynów dwie siostry nowicjuszki: s. Franciszka Babiarz i s. Judyta Wojtecka złożyły na rok swoją Pierwszą Profesję Zakonną.  Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Szyrszeń, salwatorianin. W swojej homilii ukazał jak piękne jest życie oddane Bogu ożywiającemu i odnawiającemu człowieka, który chce być Mu bliski. Oby każdego dnia tak odnawiał życie naszych sióstr neoprofesek, a także wszystkich, do których je posyła.