św. Augustyn – regułodawca
28 sierpnia 2022
Wakacyjne rekolekcje 2022
30 sierpnia 2022

Rekolekcje z o. Gwidonem 2022

Wakacje to czas odpoczynku, różnych wyjazdów, pielgrzymek, ale także czas rekolekcji. Na przełomie lipca i sierpnia odbyły się dwa turnusy „Rekolekcji z Ojcem Gwidonem” pod hasłem „I JAK TO UGRYŹĆ?”.

Od 16 – 24 lipca 61 dzieci w Myczkowcach (Bieszczady), a także od 28 lipca– 02 sierpnia  52 dzieci w Białym Dunajcu pochylały się nad Słowem Bożym, starając się z całych sił usłyszeć głos Boga i być uważnym na Jego znaki. Najważniejszym momentem każdego dnia była Eucharystia – spotkanie z Tym, który jest Najważniejszy, ale również i spotkania w grupach, wspólny śpiew i modlitwa, spędzone razem pogodne wieczorki, wspólne wycieczki w ciekawe miejsca i radość, którą mogliśmy obdarzać siebie nawzajem. Podczas tych dni uczyliśmy się słuchać Boga i drugiego człowieka, ćwiczyliśmy swoją uważność, wrażliwość na innych, odkrywaliśmy przeogromną miłość Boga, która daje wolność i dla  której nieraz „warto się zbłaźnić”, jak uczy nas postawa króla Dawida.

„Żywe jest Słowo Boże i skuteczne…” dlatego też niech to zasiane ziarno Słowa wyda obfite owoce w sercach każdego dziecka. 

s. Stella CSS