Wiara i miłosierdzie
12 lutego 2014
biblia
…dopóki jesteś (…) w drodze…
15 lutego 2014

Rekolekcje z SERCEM

Kraków, Lotnicza. Prawdziwe szczęście dla człowieka to żyć w Bogu i z Bogiem. Już święty Augustyn mówił: „Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”. Serce zawsze mówi nam o osobie, kim jest dany człowiek. Dlatego każda siostra duchaczka w czasie rekolekcji zakonnych, raz w roku, wychodzi na pustynię, by Pan mówił do jej serca, by dzięki łasce Ducha Świętego słuchać i poznawać czym jest „nadzieja naszego powołania” i trwać sercem przy Sercu.

W dniach 1 – 9.02. siostry przeżywały swoje coroczne rekolekcje w klasztorze przy ul. Lotniczej w Krakowie. Przewodnikiem rekolekcji był ks. Józef Gaweł, kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (sercanin); były magister nowicjatu, wychowawca kleryków, ojciec duchowny, prowincjał; obecnie moderator Sercańskiej Wspólnoty Świeckich i rekolekcjonista. Niech Pan wynagrodzi podjęty trud przewodniczenia naszym rekolekcjom!

Tegoroczne rekolekcje przypadły na czas ważnych świąt: Ofiarowania Pańskiego, XVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego (2.02.) oraz święto Ojca Założyciela, bł. Gwidona z Montpellier (6.02.)