biblia
…bierze z radością na ramiona…
11 września 2016
biblia
Zdaj sprawę z twego zarządu
17 września 2016

ŚDM … I CO DALEJ?

Właśnie, co zrobić z tym bogactwem otrzymanym w czasie Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie? Jak zatrzymać entuzjazm wiary wyrażany z taką radością w tamtym czasie? Jak być świadkiem Miłosiernego Boga we współczesnym niemiłosiernym świecie? Nad tymi i podobnymi pytaniami zastanawiały się studentki podczas dni skupienia, które odbyły się od 9 do 11 września 2016 r. w Domu Zakonnym Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Międzybrodziu Bialskim.

Oto taki „po-ŚDM-owy dekalog”, czyli konkretne wskazówki, odpowiedzi na wyżej postawione pytania, do jakich można było dojść pod wpływem modlitwy, słuchania Słowa Bożego, konferencji, słów papieża Franciszka, różnych spotkań i wydarzeń, które miały miejsce w ciągu tych trzech dni:
1. Zaangażuj się we własne życie (konferencja ks. Piotra Rajdy).
2. Zainwestuj w przyjaźń z Jezusem (konferencja ks. Piotra Rajdy i adoracja Najświętszego Sakramentu).
3. Weź swój codzienny krzyż obowiązków i konsekwentnie naśladuj Chrystusa (rozważania Drogi Krzyżowej prowadzonej przez międzybrodzkich duszpasterzy od kościoła parafialnego do Krzyża Trzeciego Tysiąclecia na Hobaczej Łące oraz homilia podczas Eucharystii na tym szczycie).
4. Dziel się tym, co zostało Ci dane (wspólne ognisko pod Hobaczą Łąką).
5. Zamień „wygodną kanapę” na „wyczynowe buty” (rozważanie przemówień papieża Franciszka wygłoszonych na ŚDM w Krakowie).
6. „Pozostaw po sobie ślad” (z przemówień papieża Franciszka wygłoszonych na ŚDM).
7. Nie bój się nowych wyzwań i umiejętności (nauka tworzenia różańców ze sznurka prowadzona przez s. Edytę Wesołowską).
8. Trzymaj ster (wiosło) swojego życia, ale słuchaj Kapitana (pływanie kajakiem i rowerkiem wodnym po Jeziorze Międzybrodzkim).
9. „Płyń pod prąd! Płyń do celu!” czyli stawiaj sobie realne cele i nie unikaj wysiłku (pływanie kajakiem i rowerkiem wodnym po Jeziorze Międzybrodzkim).
10. Zdobywaj kolejne „góry” i trudne szlaki (wejście czarnym szlakiem na górę Żar).
Do postępowania drogą Dekalogu, Błogosławieństw i wyżej podanego „dekalogu” siebie i innych zachęcam. Wtedy z pewnością Światowe Dni Młodzieży w Krakowie nie pozostaną tylko mglistym, „fajnym” wspomnieniem, ale zrodzą konkretne owoce dobra i miłosierdzia.

s. Boguchwała Perlak CSS