koronkads
Śpiewana koronka do Ducha Świętego
13 czerwca 2017
11
Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie
14 czerwca 2017

Setne spotkanie

SAM 0026

Kraków, Lotnicza. W sobotę 10 czerwca odbyło się setne spotkanie grupy Czcicieli Ducha Świętego. Miało ono również inny charakter niż wcześniejsze – tradycyjnie już ostatnie spotkanie przedwakacyjne połączone było z pielgrzymką.

Tym razem odwiedziliśmy Siwcówkę – wieś w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Zachwyca piękno tego urokliwego zakątka, znajdującego się na styku Beskidu Małego, Makowskiego i Żywieckiego. To tutaj odbywała swe rozmowy z Jezusem, Maryją czy świętymi pochodząca z tej ziemi Kunegunda Siwiec (1876-1955), której proces beatyfikacyjny otwarto 21.12.2007 r. W latach 1960-67 przyjeżdżał w tutejsze zacisze na wakacyjne wypoczynki Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski. Wielokrotnie odwiedzał tutaj Prymasa Polski ówczesny biskup krakowski, Kardynał Karol Wojtyła.

Po Mszy Świętej sprawowanej przez księdza dr hab. Stanisława Wronkę, udaliśmy się do Izby Pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego, a następnie na obiad i konferencję o objawieniach fatimskich. Był także czas na podziwianie pięknych widoków, rozmowę, spacer. O godzinie 15.00 odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego na Wzgórzu Miłosierdzia. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej na modlitwę i papieskie kremówki.

Niech łaski otrzymane tego dnia w nas wzrastają i wydają dobre owoce. Niech Duch Święty umacnia i rozjaśnia to, co niejasne.
Następne spotkanie we wrześniu – zapraszamy.

s. Eugenia CSS