DSCF1193
Medytacje o kobiecości
10 marca 2017
DSCN6531
Tajemnica Męki Chrystusa –tradycja i współczesność
15 marca 2017

Słuchajcie i patrzcie na Jezusa!

biblia

II niedziela Wielkiego Postu

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się! Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie. (Mt 17,1-9)

  • …z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!… Uczniowie usłyszeli głos Boga, upadli na twarz, a pierwsze słowa, które wypowiedział do nich Jezus brzmiały: Wstańcie, nie lękajcie się!…
  • a podnosząc oczy zobaczyli tylko Jezusa! To zdarzenia, ta chwila trwała pewnie około minuty… może dwie minuty… to krótki czas… a jak ważny!
  • Słuchajcie i patrzcie na Jezusa!… To przesłanie tej krótkiej chwili. To zadanie, podpowiedź, dzięki której nasze serca będą się przemieniać.

Jesteś smutny… wstań, nie lękaj się! Spójrz na Jego Oblicze i posłuchaj Jego Słowa!

Jesteś samotny… wstań, nie lękaj się! Spójrz na Jego Oblicze i posłuchaj Jego Słowa!

Jesteś zaniepokojony… wstań, nie lękaj się! Spójrz na Jego Oblicze i posłuchaj Jego Słowa!

Jesteś słaby… wstań, nie lękaj się! Spójrz na Jego Oblicze i posłuchaj Jego Słowa!

Jesteś radosny… wstań, nie lękaj się! Spójrz na Jego Oblicze i posłuchaj Jego Słowa!

Jesteś poszukujący… wstań, nie lękaj się! Spójrz na Jego Oblicze i posłuchaj Jego Słowa!

>Niezależnie od tego co przeżywasz, co czujesz… niezależnie od wszystkiego słuchaj Jezusa i patrz na Niego!

s. Pia CSS