Wabik Ducha Świętego.
14 maja 2014
biblia
Wierzcie Mi…
17 maja 2014

Sposób na życie w Duchu Świętym.

Ta woda zdaje się… ochraniać zieloność, która jest pod nią. Tworzy niezwykłą kompozycję, bo jest czysta, przeźroczysta. Nie niszczy. Wydobywa piękno.

Ważne jest też to, że ta zieloność jest najprawdopodobniej wodna i czystolubna. Nadmiar wody nie jest dla niej nadmiarem i nie grozi jej po prostu… gnicie.

Mocno przyczepiona do podłoża zostaje na swoim miejscu mimo pędu mody.

Żyje w wodzie

W naszym codziennym życiu chwilę po chwili “przepływa” Duch Święty. Pragnie nas “ożywiać”, “upiększać”, Ale cóż nie bywamy ludźmi duchowymi ani lubującymi się w tym, co czyste czyli sprawiedliwe. Lubujemy się często w tym, co niestałe i po prostu brudne. Nie miewamy też mocnego zakorzenienia w podłożu jakim jest świadomość Bożego dziecięctwa. Z natury jednak jesteśmy też duchowi i pragnący sprawiedliwości i w dodatku podstawą naszej tożsamości jest dziecięctwo Boże. Jeśli o swą naturę nie dbamy, zaczyna się w nas proces… gnilny albo… usychamy czyli smutniejemy, dziwaczejemy. Duchu Święty, który przenikasz nas i znasz, zakorzeń nas w sobie. Wzbudź w nas pragnienie tego, co czyste. Pomóż nam ukochać duchową część w nas samych i o nią dbać.

s. Antonina CSS