O nowennie do Ducha Świętego.
30 maja 2014
biblia
Oto jestem z wami
31 maja 2014

Spotkania kilkupokoleniowe

Leżąjsk. Piękny, wiosenny miesiąc maj obfituje w wiele i różnorodnych świąt. Jednym z nich jest DZIEŃ MATKI, tak bliski sercu każdego z nas. Z takiej okazji Dom Opieki w Leżajsku – w którym przebywa tak wiele matek – tętnił życiem.

Najpierw występy artystyczne 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 „PROMYCZEK” w Leżajsku. Dzieci odświętnie ubrane w krakowski strój przybyły do Domu Opieki ze swą wychowawczynią Krystyną Wańkowicz i opiekunami. W dużej zabytkowej sali dzieci wystąpiły ze swym programem: recytacja wierszy i śpiew piosenek zwłaszcza o „Leżajsku – Małej Ojczyźnie”, tańce i scenka o „Czerwonym kapturku”. Następnie dzieci wręczały paniom laurki przez nie wykonane. Spotkanie pełne uśmiechu i ciepła „prawnuków” z „prababciami” napełniło serca naszych Pań nową radością.

Kolejne spotkanie w „Wieczór Maryjny” z udziałem byłych uczniów naszych Mieszkanek: p. Róży Dziubek i p. Władysławy Burek. Wdzięczni byli wychowankowie: Irena Urban, Mieczysław Krawczyk, Maciej Mróz i Zdzisław Zawilski zorganizowali dwugodzinne spotkanie. Dla uczczenia Matki Bożej – Najlepszej Matki – w majowy wieczór, spotkanie rozpoczęło się śpiewem Litanii Loretańskiej. Następnie wspólnie płynęły z naszych ust i serc tradycyjne pieśni kościelne oraz współczesne piosenki maryjne. Niestrudzony wychowanek p. Zdzisław Zawilski towarzyszył grą na akordeonie. Był też czas na miłe wspomnienia szkolnych przygód i słodki poczęstunek.

Takie spotkania odnawiają rodzinne relacje i pozwalają dostrzegać owoce życiowego trudu w jesieni życia. Wyrazem wspólnej radości i wzajemnego ubogacenia jest decyzja kolejnego spotkania patriotycznego na początku sierpnia, gdy wspominane są historyczne wydarzenia naszej Ojczyzny. Wszystkich byłych wychowanków i uczniów naszych w/w Mieszkanek zapraszamy na kolejne spotkania w Domu Opieki.

Siostry z Leżajska