Uratowana dziewczynka
2 czerwca 2018
Przed Zesłaniem Ducha Świętego
2 czerwca 2018

Spotkanie Junioratu

hdr

„Formacja sumienia w pierwszych etapach życia zakonnego” – pod takim hasłem Siostry Juniorystki, wraz z ich Mistrzynią s. Marianą, przeżywały swoje spotkanie formacyjne, na które zgromadziły się w dniach 30.04-03.05 2018 r. w naszym krakowskim Domu przy ulicy Szpitalnej.

Siostry uczestniczyły w konferencjach poświęconych formacji sumienia, które wygłosił im o. Jordan Śliwiński OFMCap. Spotkanie z o. Jordanem  odbyło się w Skomielnej Czarnej, gdzie znajduje się klasztor Braci Kapucynów i prowadzony przez nich Dom Rekolekcyjny św. Ojca Pio.
Główne zagadnienia, które poruszył Ojciec, dotyczyły między innymi: grzechu – jako naruszenia relacji z Bogiem, nawet zerwania tej relacji oraz naruszenia relacji z drugim człowiekiem; rachunku sumienia – praktyki, która mówi nam prawdę o nas, dlatego jest tak ważna w życiu duchowym; spowiedzi – sakramentu, który prowadzi do uzyskania łaski przebaczenia i miłosierdzia Bożego oraz kierownictwa duchowego, które pomaga człowiekowi dostrzec w swoim życiu działanie Boga, pomaga mu na nie się otworzyć, poddać się mu.
Treści konferencji były bardzo głębokie, pobudzające do refleksji nad przeżywaniem swojej osobistej relacji z Panem Bogiem. Dla sióstr niewątpliwie była to okazja, aby ubogacić się wewnętrznie i na pewno w każdej z nas Duch Święty działał.
W programie Junoratu była również piesza pielgrzymka do Ojcowa, w czasie której Siostry mogły umocnić swoje więzi i stworzyć jedność, nie tylko wśród Juniorystek, ale również z innymi siostrami, postulantką Andżeliką i jej wychowawczynią s. Haliną oraz nowicjuszką s.Franciszką, które wraz z nimi uczestniczyły w niektórych punktach zjazdu.