biblia
Moja pustynia
4 marca 2017
DSC04442
Czciciele Ducha Świętego realizują Orędzie Fatimskie…
7 marca 2017

Srebrny Jubileusz Domu Ojca Gwidona

2

Pacanów. Uroczyste obchody 25-lecia istnienia Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom Ojca Gwidona”, rozpoczęliśmy 25 lutego, dziękując Bogu za dobro, które się stało udziałem wszystkich, którzy tworzyli i tworzą wspólnotę Domu Ojca Gwidona: dzieci i młodzieży, sióstr oraz pracowników świeckich oraz dobrodziejów, którzy wspierają to dzieło.

Jubileuszowej Mszy Świętej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Kieleckiej, ks. Bp. Jan Piotrowski oraz zaproszeni kapłani: ks. Józef Kusek – kapelan sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie, ks. prałat Leszek Domagała i ks. Tomasz Chojna z Bazyliki Pana Jezusa Konającego w Pacanowie, O. Piotr Graduszewski, ks. Rektor dr Cezary Kostro, ks. Rafał Gudwański, ks. Tomasz Franczak i ks. Tomasz Kubicki. Przeżywanie Eucharystii ubogacał zespół góralski z Mogilan „Mogilańskie Wierchy” wraz z s. Bogumiłą i scholą dzieci naszego Domu.

Na uroczystość zostali zaproszeni Wojewoda Świętokrzyski p. Agata Wojtyszek, Starosta Buski p. Jerzy Kolarz, Dyrektor PCPR w Busku Zdroju p. Andrzej Smulczyński, Wójt Gminy Pacanów p. Wiesław Skop, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pacanowie p. Małgorzata Stańczyk, p. Aneta Chwalik – pracownik socjalny PCPR w Busku Zdroju i asystent rodzinny p. Justyna Twardy. Świętowali wraz z nami również Dobrodzieje tego dzieła, którzy dzielą się z naszymi wychowankami miłością i dobrocią, a także darami materialnymi oraz siostry Albertynki ze Słupi oraz nasze siostry z Krakowa i Buska Zdroju.

Uczestnikom Srebrnego Jubileuszu został odczytany okolicznościowy list m. Estery Kapitan, Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, która obecnie przebywa na wizytacji w Burundi w Afryce. Matka Estera podkreśliła, że „na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał się charakter i oblicze tego miejsca, które jednak zawsze służyło dzieciom”. W serdecznych słowach zwróciła się do wszystkich tworzących ten Dom, a szczególnie do dzieci, bo jak napisała: „To Wy jesteście najważniejsze, nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia. Jesteście Skarbem tego Domu, naszą radością” i zapewniła, że „Drzwi Domu Ojca Gwidona w Pacanowie pozostają dla Was otwarte na zawsze”.

Po uroczystym obiedzie, wychowankowie zaprezentowali sztukę o Patronie Placówki, bł. O. Gwidonie z Montpellier pt: „Dobry Ojciec”. Na zakończenie Siostra Dyrektor Dobromiła Kurek podziękowała wszystkim uczestnikom uroczystości za przybycie i za współpracę na rzecz Domu Ojca Gwidona. Nasi goście i dobroczyńcy złożyli wszystkim życzenia z okazji Jubileuszu, na ręce Siostry Dyrektor Dobromiły Kurek wręczyli kwiaty a także upominki dla dzieci. Wychowankowie podarowali wszystkim gościom przygotowane specjalnie na tę okazję papierowe kwiaty oraz słodki upominek .
Czas radości dopełniły tańce i okolicznościowe podarunki dla dzieci od s. Dyrektor.

Niech Duch Święty nadal wspiera i obdarza hojnymi łaskami Dom Ojca Gwidona i wszystkich Jego mieszkańców.

s. Celina CSS

Zapisz