Radość świąteczna w Buraniro
6 stycznia 2020
Budowa nowego „Domu Ojca Gwidona”
9 stycznia 2020

Styczniowe rekolekcje

W naszym klasztorze w Leżajsku, w dniach 3-5 stycznia, odbyły się rekolekcje: „Eucharystia daje życie„. Temat przewodni rekolekcji był nieprzypadkowy, ponieważ przeżywamy w Polsce trzyletni program duszpasterski 2019-2022, pod takim samym hasłem „Eucharystia daje życie”.
Długi czas świąteczny wykorzystały dziewczęta na „doładowanie duchowych akumulatorów”. W skrócie o tych dniach można napisać w kilku słowach: niesamowite przeżycia, przemyślenia i odkrycia w przeżywaniu Mszy Świętej. W świątecznym nastroju rekolektantki kolędowały u Pań w Domu Opieki prowadzonym przez nasze siostry.
Więcej o tym wyjątkowym czasie powiedzą same uczestniczki rekolekcji. Oto ich świadectwa:
  • „W trakcie rekolekcji dowiedziałam się jak właściwie przeżywać Mszę Świętą”
  • „To był wspaniały czas, niezapomniane spotkanie z Panem, ale i z miłymi dziewczynami i drogimi siostrami. <Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata> – przepiękne słowa z kaplicy sióstr pozostaną na zawsze w mym sercu.”
  • ” …dotarło do mnie, ze Pan jest cały czas ze mną, chce uczestniczyć w moim życiu i mnie bardzo, bardzo kocha.”
  • „Wielka jest miłość Boga do nas. Eucharystia jest lekarstwem na wszytko. To ogromna łaska, której doświadczamy,…. Bóg mówi <KOCHAM CIĘ !> do każdego człowieka.”
  • „Wiem, co oznacza <Pan z wami>,.. jak ważne jest błogosławieństwo, którego ksiądz udziela nam na koniec Mszy, wiem więcej na temat przeistoczenia oraz całej istoty Eucharystii,.. kolędowanie z Paniami było dobrym pomysłem”.
Już są plany na kolejne rekolekcje, na które serdecznie zapraszamy, tym razem do Krakowa w dniach 6-9 luty.
s. Edyta CSS