65 lat życia zakonnego
10 listopada 2020
Zapraszamy!
17 listopada 2020

4. Światowy Dzień Ubogich

Wyciągnij rękę do ubogiego” to temat obchodzonego dzisiaj IV Światowego Dnia Ubogich. Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego co roku bierze czynny udział w tym dniu, wspomagając wszystkich potrzebujących. W Krakowie, pomimo pandemii, w Bazylice Mariackiej została odprawiona uroczysta Eucharystia za wszystkich świadczących dzieła miłosierdzia oraz za wszystkich ubogich. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Siostry duchaczki razem z Arcybractwem Miłosierdzia, przygotowały paczki żywnościowe dla ubogich, które potrzebujący odbierali na furcie klasztornej przy ul. Szpitalnej 12. Rozdano ok. 400 paczek. Pod krzyżem duchackim przy drzwiach furty zawisł napis: Furta Ojca Gwidona, ponieważ to właśnie od swojego Założyciela siostry czerpią przykład świadczenia miłosierdzia najbardziej potrzebującym.

Ogarniamy modlitwą wszystkich ubogich nie tylko w dniu dzisiejszym, ale przez cały rok, prosząc Ducha Świętego – Ojca ubogich, o potrzebne dla nich łaski i pocieszenie.

Przybądź, Duchu Święty,
Spuść z niebiosów wzięty
Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Dawco darów mnogich,
Przyjdź Światłości sumień!

s. Pia CSS

https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-w-swiatowy-dzien-ubogich-bedziemy-sadzeni-z-milosci-i-wrazliwosci-na-potrzeby-drugiego-czlowieka/

IMG_4544