Przed Zesłaniem Ducha Świętego
2 czerwca 2018
Wyjątkowy kurs
2 czerwca 2018

Święcenia kapłańskie

Gdańsk. W czasie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, 18 maja w Archikatedrze Oliwskiej odbyła się historyczna i podniosła uroczystość ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH diakonów z Towarzystwa Ducha Świętego.

Czterem braciom: br. Piotrowi, br. Janowi, br. Tadeuszowi i br. Łukaszowi, święceń kapłańskich udzielił ks. bp Zbigniew Zieliński. Wraz z nim Mszę św. celebrowali m.in. ks. inf. Stanisław Zięba, na którego ręce przed laty kandydaci złożyli swoje pierwsze śluby zakonne, oraz o. Wiesław Wiśniewski, przełożony Towarzystwa Ducha Świętego. Diakonom towarzyszyły rodziny z Australii, Niemiec i z Polski,  zaproszeni kapłani, siostry kanoniczki Ducha Świętego, grupa modlitewna Orły z Niemiec i wielu przyjaciół.

„Miejcie świadomość, w jak wielkim dziele będziecie uczestniczyć. I zanim będziecie przypominali o tym innym, sami dajcie się porwać Temu, który powołuje was do miłości bez reszty”– powiedział do neoprezbiterów ks. biskup.

Życzymy, by łaska Ducha Świętego umacniała i prowadziła o. Wiesława, nowo wyświęconych kapłanów i wszystkich braci z Towarzystwa Ducha Świętego.