Makieta na Placu Świętego Ducha
29 listopada 2018
Boże Narodzenie 2018
25 grudnia 2018

Święty Mikołaj w szkołach podstawowych w Gatara

Trudno jest nam sobie wyrazić co czuło dziś ok. 1450 dzieci, które po raz pierwszy w swoim życiu otrzymały prezent od św. Mikołaja. Nam również  trudno zrozumieć jak do tego doszło. A wszystko zaczęło się od Basi Janus Superson, zakochanej mamy we wszystkich dzieciach Afryki. Zbiórka pieniędzy i rzeczy dla dzieci wśród jej Przyjaciół i wkład naszych osobistych Przyjaciół przerosła oczekiwania.

Rozpoczęłyśmy przygotowanie 250 paczuszek dla 4 grup przedszkolaków, wiedząc że pierwszaki nie różnią się za wiele od maluszków, podkusiłyśmy się też by i dla nich coś przygotować. W paczuszkach znalazł się ulubiony ryż, mydełko, bielizna, orzeszki ziemne, cukierki, oliwka do twarzy, i inne drobiazgi które podbiły serca dzieci. Przygotowując te „cudowności” sumienie „wysłanników” św. Mikołaja upominało się też o dzieci klas  2 i 3. Zachęcone przez Basię rozpoczęłyśmy skupywanie pączków, długopisów i kredek i tak doszłyśmy do 1250 dzieci które mogą być  obdarowane. Dla 4 klas znalazły się medaliki Matki Bożej, które są w ogromnej cenie wśród dzieci . Wokół naszej misji są 3 szkoły podstawowe z podwójnymi klasami, więc w momencie można znaleźć 1450 dzieci.

W godzinach porannych do akcji „św. Mikołaj” wkroczyła młodzież zakonna naszego domu formacyjnego: postulantki, siostry juniorystki, a i siostry nowicjuszki kibicowały rozradowanym dzieciom. Trudne życie naszych maluchów rozjaśnił dziś promień bezinteresownej, serdecznej i natchnionej Duchem Świętym dobroci. To piękne szaleństwo miłości rozległo się szerokim echem po licznych pagórkach naszej parafii Gatara, radość zagościła w lepiankach i chatach, a także w domach z wypalanej cegły. Święty Mikołaj nie ominął żadnego malucha, który uczył się dziś w szkole.

W imieniu wszystkich  sióstr misjonarek Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego oraz dzieci, nauczycieli i rodziców, składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i zapewnienie o naszej modlitwie. Niech Pan Bóg nas wszystkich błogosławi w tym dziele troski o każde dziecko.

Siostra Karina Markowicz  misjonarka z Burundi