Duch Święty szuka…mieszkania w nas
7 czerwca 2014
Duch Święty..działa także w nocy.
10 czerwca 2014

Uradowali się (…) ujrzawszy Pana

biblia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. J 20, 19-23

  • …drzwi były zamknięte… Uczniowie bali się Żydów, bali się i dlatego zamknęli drzwi. Zamknięci w lęku. Gdzie jest lęk tam też jest niepokój, brak wewnętrznej ciszy. Ile razy “zamykam drzwi” bo się boję… Można zamknąć drzwi tzn. uciec do swojego świata, gdzie zagłusza się lęk. Jaki jest Twój świat, w którym się chowasz? Komputer, internet, książki, imprezy, praca… Przed czym tam uciekasz? Co powoduje w Tobie niepokój?
  • …przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!… Zamknięte drzwi zatrzymają ludzi, ale nie zatrzymają Boga. Jezus zawsze do Ciebie przychodzi! I nie robi nic więcej, jak tylko mówi: “Pokój wam!”, to znaczy tyle co: ze Mną nie musisz się bać, nie musisz już uciekać! Naprawdę nie zostaniesz sam/sama! Trzeba zacząć słuchać, a usłyszy się słowa Jezusa! Bo On powtarza nie raz, ale wciąż, aż usłyszysz: “Pokój Wam!”.
  • Uradowali się uczniowie(…)ujrzawszy Pana… To spotkanie z Jezusem daje radość! Najpierw pokój, a potem radość… czyli trzeba to teraz zobaczyć: przychodzi Jezus, który jest MIŁOŚCIĄ, daje POKÓJ i zaczyna panować wewnętrzna RADOŚĆ… Co to jest? Co się dzieje? Owoce Ducha Świętego: Miłość, radość, pokój… to pierwsze owoce Ducha Świętego. I Jezus mówi wprost: “Weźmijcie Ducha Świętego”… weźmijcie Go z Jego darami i niech w waszym życiu są widoczne Jego owoce! Czy ludzie patrząc na Ciebie mogą powiedzieć ten/ta jest pełny/na Ducha Świętego? Twoje życie a o tym świadczy… “Po owocach ich poznacie…” Dowodem na spotkanie z Duchem Świętym jest otwarcie drzwi i wyjście… Wychodzi się już innym… pełnym Jego owoców i darów!

s. Pia CSS