Wakacyjne rekolekcje 2022
30 sierpnia 2022
Powołanie – droga rozeznania
26 września 2022

Uroczystości w Burundi 2022

W tym roku, w Burundi,  uroczystości zakonne związane z odnowieniem ślubów czasowych i złożeniem profesji wieczystej, odbyły się 13 i 14 sierpnia w Gatara.

Juniorystki przygotowały się tych uroczystości przez ośmiodniowe rekolekcje. Rekolekcjonista, ks. Charles Girukwishaka mówił na temat konsekracji zakonnej. Śluby w kaplicy nowicjackiej odnowiło sześć juniorystek: s. Odile Kangenzi, s. Maria Fabiola Hackman, s. Sylvane Bigirimana, s. Marta Nshimirimana, s. Claudine Ndayikengurukiye i s. Marie Goretti Mizero.

Na drugi dzień, odbyła się uroczystość ślubów wieczystych, które złożyły: s. Marie Odette Ndayizeye, s. Consolatte Manirakiza, s. Evelyne Bayubahe i s. Bénigne Kabanyana. Uroczystości przewodził ks. bp Georges Bizimana, ordynariusz diecezji, a udział wzięli licznie zebrani księża, siostry i bracia zakonni, rodziny sióstr oraz zaproszeni goście. Kościół parafialny wypełniony był po brzegi. Podczas kazania, ks. Biskup mówił między innymi o tajemnicy powołania: Tajemnicy tej nie dostrzega się oczyma. Ona jest zapisana w sercu powołanego, a powołany odnajduje się w sercu Boga. Liturgia była ubogacona śpiewem chóru i tańcem liturgicznym w wykonaniu dziewczynek. Natomiast tamburyści towarzyszyli siostrom i gościom aż do zakończenia uroczystości.

Polecajmy nasze siostry, które złożyły wieczystą profesję by zawsze trwały w bliskości Boga i jemu wiernie służyły.

S. Gabriela CSS

7 września 2022 r. nowicjat rozpoczęły: S. Emma, s. Brigitte, s. Marii Chantal, s. Joséphine, s. Antoinette.

8 września 2022 r. – I śluby zakonne w Burundi złożyły: s. Isidore Minani, s. Alphoncine Butoyi, s. Madelain Nsabimana, s. Anne Marie Bikorimana, s. Yvonne Ndayishimiye, s. Espèrence Mutoni, s. Monique Turibiremwa, s. Vénantine Nizigiyimana, s. Claire Niyongere, s. Blandine Manariyo

23-ego września 2022 r. wstąpiła do naszego Zgromadzenia kandydatka ALINE NDAYIZEYE. Towarzyszyli jej rodzice i najstarszy brat – Jean de Dieu. Wieczorem przed Nieszporami s.Karolina Giża w imieniu Przełożonej generalnej m. Kazimiery Gołębiowskiej przyjęła kandydatkę Aline Ndayizeye do naszego Zgromadzenia. Siostra Karolina oddała kandydatkę w opiekę Matki Bożej, by była dla niej Najlepszą Mamą i Opiekunką oraz wręczyła jej różaniec, który będzie ją prowadził przez Maryję do Jezusa.
Otoczmy naszą najmłodszą „duchaczkę” ufną modlitwą.

s. Karolina CSS

24 września 2022 r, w sobotę – dzień Matki Najświętszej – we wspólnocie postulatu w Buraniro S. Delegatka Karolina Giża przyjęła do Postulatu na następny etap formacji cztery asirantki: Fides Niyonizeye, Pascaline Ndacayisaba, Frediane Nyabenda, Diane Ndayisenga. Postulantki otrzymały Koronki do Ducha Świętego. Życzymy naszym postulantkom wzrastania w Miłości Bożej i otwierania się na działanie Ducha Świętego: Ducha Miłości….

s. Dolores CSS