rekolekcje lezajsk 09 2017
Zaproszenie na rekolekcje
12 września 2017
biblia
Oddaj, coś winien!
16 września 2017

Uroczystości zakonne w Burundi

03

Gatara, 28 VIII-9 IX 2017 r. – Uroczystości zakonne w Burundi rozpoczęły się we wspomnienie św. Augustyna, i wszystkie miały miejsce w domu formacyjnym, w Gatara. Tego dnia do postulatu zostały przyjęte: Viola NSHIMIRIMANA i Priscille NDAYISENGA , które ukończyły roczny aspirat. Dwa dni później, rozpoczęły się rekolekcje, w których wzięły udział siostry Postulantki, Nowicjuszki i Profeski. Rekolekcjom przewodniczył O. Paul NTAKIRUTIMANA ze Zgromadzenia Braci Dobrego Pasterza, z Gitega. Temat rekolekcji: „Siostra Kanoniczka Ducha Świętego, świadkiem miłosierdzia Bożego we własnej wspólnocie”.

W przedostatnim dniu rekolekcji, tj. dnia 7 września 2017 r., pięć Sióstr juniorystek odnowiło na kolejny rok swoje śluby zakonne: S. Marie Ange DUSABE, S. Marie Odette NDAYIZEYE, S. Anuarita NSABIMANA, S. Consolatte MANIRAKIZA i S. Evelyne BAYUBAHE.

Ojciec Rekolekcjonista zachęcił młode Siostry, by zawsze trwały przy Jezusie i zapewnił, że Jezus ich potrzebuje tak, jak potrzebował Szymona i jego łodzi, w głoszeniu Ewangelii.

Natomiast w dniu 9 września 2017 r., swoją Pierwszą Profesję zakonną złożyła podczas Mszy Świętej S. Bénigne KABANYANA. Eucharystii, sprawowanej w kościele parafialnym w Gatara przewodniczył Ks. Aloys RWANKO, wikariusz generalny Diecezji Ngozi.

Warto dodać, że uroczystość złożenia ślubów zakonnych jest wydarzeniem cieszącym się wielkim zainteresowaniem wielu parafian, którzy całym sercem włączają się w jej przygotowanie. Licznie także w niej uczestniczą. To oni przygotowują wieńce do bram powitalnych, wyścielają drogę trawą i ustawiają wzdłuż drogi, od posesji Sióstr aż do kościoła, ścięte bananowce. W tym roku parafianie przygotowali ponadto dary ofiarne w naturze: fasola, banany, ryż.

Dziękując Bogu za dar powołania naszych Sióstr, módlmy się za nie, aby wszystkie wytrwały w powołaniu i były nadzieją dla rozwoju naszego Zgromadzenia w Burundi.

s. Gabriela Droździel CSS