„Nie wyście Mnie wybrali”
16 sierpnia 2019
Święty Augustyn
28 sierpnia 2019

Urodziny Czcigodnej Służebnicy Bożej Siostry Emanueli Kalb

120 lat temu – 26 sierpnia 1899 roku, w Jarosławiu, miasteczku, niegdyś wchodzącym w skład Galicji Wschodniej, w żydowskiej, głęboko wierzącej rodzinie Ozjasza i Jϋtte przyszła na świat Chaje Kalb, dzisiaj – Czcigodna Służebnica Boża Siostra Emanuela Maria Magdalena Kalb.

Snując – po latach – refleksje nad swoim życiem i powołaniem, Siostra Emanuela zanotowała na kartach swych zapisków:

„Od wieków On myślał o mnie. Chciał, bym uczestniczyła w Szczęściu Bożym. Wszystko ustanie, zniknie. Miłość jest wieczna.
W odwiecznej Myśli Bożej istniała każda chwila mego życia; powinnam się całym sercem łączyć z Aktem Woli Jego Najwyższej. Bóg przewidział najdrobniejsze okoliczności życia mego i umiłował mnie Miłością wieczną. Czegóż mi nie dostaje do prawdziwego szczęścia?
Oto, co jest ważne dla przyszłego życia: Uwielbiać Boga w cichości i pokorze, zbawiać jak najwięcej dusz!
– «Weź Moją Boską Miłość, czerp z jej nadmiaru. Starczy dla wszystkich, którzy jej pragną, także dla tych, których chcesz dla Mnie pozyskać».”

Uwielbiając Boga w Trójcy Jedynego za Twoje życie, wiarę i powołanie do naszego Zgromadzenia, prosimy Cię: Czcigodna Służebnico Boża Siostro Emanuelo, wstawiaj się za nami, wypraszaj łaski tym, którzy z ufnością do Ciebie się zwracają w swoich potrzebach i wszelakich troskach.

 

DSCN0782