biblia
Najpiękniejszy z synów ludzkich
28 lutego 2015
Wielkopostne rozważania: 2 niedziela
1 marca 2015

W miechowskiej Jerozolimie

Babice. W sobotę 28.02. wyruszyliśmy na pielgrzymkę do „Polskiej Jerozolimy” – sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie, aby wypraszać potrzebne łaski dla siebie, naszych rodzin i całej parafii.

Największe przeżycie duchowe towarzyszyło wizycie w kaplicy Grobu Pańskiego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Nasz zachwyt wzbudziły też bogata historia, wspaniałe wyposażenie tamtejszej bazyliki oraz sam rozmach architektoniczny miechowskich zabytków sztuki sakralnej i kultury.

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania stało się sanktuarium ECCE HOMO w Krakowie. Tu modliliśmy się przed relikwiami św. Brata Alberta i bł. Bernardyny Jabłońskiej – współzałożycieli Zgromadzenia Sióstr Albertynek, adorując znany wizerunek Chrystusa ubiczowanego. Odśpiewaliśmy też Gorzkie Żale i odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Następnie udaliśmy się na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, w wykonaniu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego. Męka Jezusa, przedstawiona w kontekście aktualnego tematu rodziny, przybliżyła nam myśl pielgrzymowania drogą małżeństwa, które jest naśladowaniem Chrystusa, z wszystkimi konsekwencjami z Jego życia. Spektakl obejrzeliśmy z żywym zainteresowaniem. Poruszył on nasze serca i zachęcił do żywszego przeżywania dalszych tygodni Wielkiego Postu.

s. Łucja Kramarz CSS