img 5878
Trwająca Nowenna
1 czerwca 2017
02
Odeszła do Pana s. Wincenta
3 czerwca 2017

W oczekiwaniu na Dar Ducha Świętego

DSCN0007

Kraków – Szpitalna. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele pw. św. Tomasza Ap., to czas wielkiego wołania o nowe zstąpienie ożywczej łaski Ducha Mocy i Miłości. To wsłuchiwanie się w Jego natchnienia, niekiedy delikatne jak cichy powiew wiatru, a czasami mocne jak gwałtowny wicher, który wszystko zmienia i nic już nie jest tak, jak dotąd…

Oczekiwanie na Dar Pięćdziesiątnicy w naszym krakowskim Wieczerniku połączone jest, jak co roku, z całodzienną Adoracją Najświętszego Sakramentu. Przyzywamy Ducha Przenajświętszego, odmawiając każdego dnia, o godz. 9.00, Koronkę ku Jego czci. O godz. 18.00 śpiewane są Wezwania do Ducha Świętego, połączone z „Aktem poświęcenia się Duchowi Świętemu” i modlitwą o uproszenie Jego siedmiorakich darów. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, w ramach Nowenny, sprawowana jest uroczysta Msza Święta, której przewodniczą zaproszeni Kapłani. W liturgiczne Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, dnia 31 maja, uroczystą Eucharystię sprawował i homilię wygłosił nowy Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej zamieszczona została krótka relacja z tego wydarzenia, natomiast na kanale YouTube Archidiecezji znajduje się film z homilią Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego przesyłamy wszystkim nasze duchackie pozdrowienie – Radość i pokój w Duchu Świętym!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Ducha Świętego.

 

Zapisz

Zapisz