„I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym”
4 czerwca 2017
IMG 0932
Wsłuchani w natchnienia Ducha Świętego
5 czerwca 2017

Weźmijcie Ducha!

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
„Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. (J 20, 19 – 23)

Sugestie do modlitwy Słowem Bożym:

  • A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok – może tęsknisz za czyjąś miłością; za kimś, kto kochałby cię do szaleństwa; dla kogo byłbyś najważniejszą osobą na świecie … To właśnie tobie Jezus pokazuje dziś swoje ręce i bok: na rękach aż do krwi gwoździami wyrył twoje imię i włócznią otworzył dla ciebie swój bok, abyś nie miał wątpliwości, że nieustannie jesteś w Jego sercu… Czy spotkałeś kogoś, kto byłby bardziej szalony w miłości do ciebie?
  • Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego – Duch Święty jest „duszą” Kościoła. Ciało bez duszy jest martwe… Ze szczególną determinacją zapraszaj dziś Ducha – Stworzyciela, Pocieszyciela, Ożywiciela do wszystkiego, co w tobie jest „martwe”.

s. Maria CSS