Nowenna 2021
22 maja 2021
Zesłanie Ducha Świętego 2021
23 maja 2021

Wielkie oczekiwanie

W czasie nowenny, poprzedzającej dzień Pięćdziesiątnicy, usteccy Czciciele Ducha Świętego zebrali się w parafii p. w. Najświętszego Zbawiciela, by wraz ze swymi duszpasterzami, siostrami zakonnymi naszego Zgromadzenia oraz  kuracjuszami i przybyłymi gośćmi, przyzywać  Ducha Pocieszyciela do ważnych spraw Kościoła i osobistego życia codziennego.

Zwieńczeniem tego czasu skupienia i głębokiej  modlitwy była Eucharystia, zamówiona przez siostry, którą w intencji  Czcicieli Ducha Świętego odprawił 22 maja 2021 r. o godz. 17.30 ks. Jan Rataj. W ramach koncelebry towarzyszył mu  proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela, ks. Marek Mackiw, z którego życzliwej pomocy w tej i innych sprawach dane nam było korzystać. Przedstawiciele Czcicieli Ducha Świętego wraz z siostrami w sposób czynny włączyli się  w przygotowanie liturgii.

Podsumowaniem tego szczególnego czasu we wspólnocie Kościoła, jakim była nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, okazały się pierwsze owoce Jego obecności. Dobroć ukazała się  w wielu ciepłych słowach, które ksiądz Jan Rataj skierował w ramach życzeń do grupy Czcicieli i do sióstr. Radość była następstwem ofiarowania Czcicielom Ducha Świętego drobnych upominków przypominających o obecności Parakleta wśród nas. Wspaniałomyślność znalazła swój wyraz w ofiarach złożonych przez nich na potrzeby misji. Jedność zaś ukazała się na wspólnym, podsumowującym ten czas zdjęciu. Niech one zatem w sposób trwały zagoszczą wśród nas.

s. Helena CSS