Wakacje z Ojcem Gwidonem w Niepokalanowie
28 sierpnia 2018
Radosne chwile w Leżajsku
6 września 2018

Wielkie uroczystości zakonne w Krakowie

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w ostatnich dniach przeżywało ważne wydarzenia: śluby wieczyste oraz jubileusz 25-lecia życia zakonnego naszych sióstr.

14 sierpnia 2018 r. w naszym krakowskim kościele św. Tomasza Apostoła podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. dr Włodzimierza Skocznego dziękowałyśmy za 25 lat życia ślubami zakonnymi czterech sióstr: s. Leticji Lechoszest, s. Edyty Wesołowskiej, s. Marceliny Zakrzewskiej i s. Katarzyny Lenart. Jubileusz to czas dziękczynienia, radości, spojrzenia na to co było i co jest jeszcze przed nami. Uwielbiamy Boga za życie i powołanie sióstr jubilatek i prosimy o błogosławieństwo na kolejne lata służby i miłości.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia b.r., w kościele św. Tomasza Apostoła w Krakowie, s. Aleksandra Skorodzień złożyła Bogu swoje wieczyste śluby. Wypowiedziała na zawsze swoje TAK. Eucharystię sprawowali kapłani: O. Wiesław Wiśniewski z Towarzystwa Ducha Świętego, Ks. Paweł Kolanowski z rodzinnej parafii Chomętów, ks. Wiesław Ostrowski z parafii Czaniec, ks. Józef  Kłusek– kapelan sióstr z Pacanowa, ks. Czesław Pac – kapelan sióstr z Lotniczej w Krakowie, br. Czesław Sikora z Katowic – Panewnik.

W czasie homilii o. Wiesław zaznaczył:

„Dzisiaj s. Aleksandra ponawia swoje TAK, wypowiedziane kiedyś, gdy Pan nawiedził ją Swoim słowem, Swoją wolą, Swoją propozycją. To jej TAK wtedy wypowiedziane, ponawiane na kolejnych etapach formacji życia konsekrowanego i dzisiaj definitywnie potwierdzone, już dziś przynosi owoce w rodzinie, z której s. Aleksandra wyszła – to są konkretne przemiany ludzkich serc, to są konkretne łaski, które Bóg daje wszystkim, którzy są związani w tej rodzinie z nią. Jej TAK przynosi owoce również w życiu parafii, z której wychodzi, diecezji, w życiu Kościoła, Zgromadzenia. Od tego jak realizujemy nasze powołanie zależy także to,  jak je realizują inni ludzie.  Tak jest ze świętością każdego z nas, ona wpływa na innych. Ona podnosi serca innych ku Panu Bogu”.

Nawiązując do uroczystości kapłan powiedział, iż „Maryja Wniebowzięta to jest odpowiedź Pana Boga, odpowiedź całkowita wobec nas, którzy mówimy Jego woli TAK. Razem z Maryją słuchajmy Słowa Bożego, razem z Nią słuchajmy natchnień Ducha i razem z Nią idźmy w góry, do tego co piękne, wzniosłe, wielkie, do czego wzywa nas Pan i śpiewajmy nasze radosne MAGNIFICAT”.

s. Celina Wierzchowska CSS