Logo Roku Duszpasterskiego
25 stycznia 2017
DSC05885
„W cierpieniu trzeba mieć swojego towarzysza”
28 stycznia 2017

Wolontariat I LO w Szlachetnej Paczce

Busko Zdrój. Już po raz szósty nasze Liceum brało udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki. W tym roku udało nam się pomóc 4 rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej z różnych przyczyn.

Udział w tej akcji to sporo pracy, a przede wszystkim ofiarowanie wygospodarowanego czasu na szkolenia, zaliczenia e-learningowe testów, przeprowadzenie wywiadów środowiskowych, umieszczenie danych w bazach, przejście trzystopniowej weryfikacji danych zgromadzonych na wywiadach, następnie współpraca z darczyńcami, aby wreszcie osiągnąć sukces czyli pomóc najbardziej potrzebującym.

Słowa szczególnego uznania należą się wszystkim Wolontariuszom- młodym bohaterom, którzy zaangażowali się w Szlachetną Paczkę. Osobiście, najbardziej wzruszyła mnie – jako opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu – postawa uczniów z klas 2a i 2g, którzy zrezygnowali z klasowych mikołajek, aby w całości kwotę przeznaczyć na ten cel. Niemała w tym zasługa wychowawcy klasy p. Aleksandry Buckiej, która współpracuje z Wolontariatem w różnych jego działaniach. W tym roku w akcję włączyły się klasy 3g – p. Moniki Lubańskiej,1c – p. Anny Wilkus i 1h – p. Małgorzaty Musiał.

Trzeba podkreślić też pomoc uczniów klasy 3b – p. Barbary Galant, którzy zaangażowali się w rozładunek i pomoc przy transporcie paczek oraz uczennic klasy 2b – p. Katarzyny Tometczak- Morus, które pakowały paczki, aby rodziny czuły się ważne i wyróżnione.

Dzięki Wam, kochani Wolontariusze, na twarzach nieznanych wam ludzi zajaśniał uśmiech, łzy wzruszenia, niesamowita radość i wiara w dobroć człowieka, który przychodzi z bezinteresowną pomocą w najtrudniejszych chwilach. I właśnie takie wydarzenia w ich życiu sprawiają, że chce im się walczyć o lepsze jutro, bo wierzą, że nie są sami i mogą pokonać przy pomocy szlachetnych ludzi, obecne trudności i bariery.

Dobro, życzliwość, wsparcie, bezinteresowna pomoc, wrażliwość to cechy ludzi wielkich i mądrych. Życie czyni cuda i w najmniej spodziewanym momencie okaże się, że wszystko do człowieka powraca.

s. Tarsycja CSS

Zapisz

Zapisz