Nowicjat na oazie
3 listopada 2015
biblia
…słowa moje nie przeminą…
15 listopada 2015

…wrzuciła wszystko…

biblia

XXXII Niedziela Zwykła

Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok. Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie. (Mk 12,38-44)

  • Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy…. Jezus pyta nas dzisiaj o nasze intencje, chce byśmy stanęli w prawdzie… Uczeni w Piśmie wiele rzeczy robili na pokaz, mając w tym swój interes… a Ja?… jakie są moje intencje… Gdyby Jezus spojrzał teraz na mnie, to co by powiedział do zgromadzonych? Czy lubię być najważniejszy/a? Czy chcę być zawsze na pierwszym miejscu? Czy modlę się tylko wtedy kiedy inni to widzą?… Co jest ukryte w moim sercu?
  • …uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz… wrzuciła wszystko, co miała… Oddać Bogu wszystko… Nie patrzeć na siebie, na to by przypodobać się ludziom, by mnie podziwiano, ale patrzeć na Boga, robić wszystko z miłości do Niego! Tego uczy dzisiaj Jezus dając za przykład ubogą wdowę… oddać Bogu wszystko… Ona wrzuciła wszystko co miała… Warto dzisiaj zastanowić się czego jeszcze nie oddałeś/łaś Bogu… Może chodzi o jakieś rzeczy materialne, które są moim wszystkim… ale może chodzi o przywiązania, uczucia… o ludzi… o pracę… o chorobę… o czas… Czego jeszcze nie potrafię oddać Bogu?… i dlaczego?

s. Pia CSS