Gdzie prowadzi twój szlak?
26 lutego 2015
Dotknąć szaty Jezusa
27 lutego 2015

Wychowankowie w górach

Dzieci z Domu Ojca Gwidona w Pacanowie po raz kolejny mogły odpocząć w czasie  ferii w pięknych, polskich górach.

Dziękujemy Ojcom Redemptorystom w Kościelisku, którzy z otwartym i radosnym sercem po raz drugi otworzyli nam swój dom, który mieliśmy do własnej dyspozycji. Wszyscy czuliśmy się tam bardzo dobrze i żal było wracać. Z okna, każdego dnia, można było spoglądać na Giewont i krzyż, który ogarnia całą naszą ziemię.

Każdy dzień był urozmaicony poprzez wędrówki po pokrytych śniegiem górach, wyrazistych, opromienionych słonecznym blaskiem. Z Polany Szymoszkowej, z której podziwialiśmy piękno gór, dzieci mogły zjechać kolejką linową, natomiast odważni i chętni wychowankowie zjeżdżali na nartach – niektórzy pierwszy raz.

Już kolejny raz mieliśmy możliwość wyjechania kolejką linową na Gubałówkę, z której podziwialiśmy piękno i różnorodność gór. Wspaniałym doświadczeniem było jechanie kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu, podziwiać panoramę Tatr i piękny ośnieżony krajobraz z różnej wysokości.

Wychowankom bardzo dużo radości przymnażało zjeżdżanie ja „jabłuszkach”, dlatego często wybierały się na okoliczne wzniesienia, otoczone pięknymi widokami. Spacer po Krupówkach był okazją do zakupienia pamiątek i wypatrywania poznanego w ubiegłym roku Janosika. Czas upłynął bardzo szybko, wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci. Dziękujemy  Panu Doktorowi Piotrowi Celarkowi, który poprzez wsparcie finansowe urozmaicił naszym wychowankom pobyt w Zakopanem

Wracając przez Kraków odwiedziliśmy Matkę Generalną Esterę Kapitan i dzieci wręczyły owieczkę, z życzeniami aby była dobrym pasterzem dla sióstr i dla dzieci Domu Ojca Gwidona.

s. Dobromiła CSS