Odliczanie czasu…
19 października 2019
Rok Jubileuszowy rozpoczęty
26 października 2019

Wystawa w Proszowicach

Wystawa w Proszowicach była oczekiwana i zanim przybyła do naszego małego miasteczka, ksiądz proboszcz Jan Zwierzchowski zapowiedział ją w ogłoszeniach duszpasterskich:

„Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego rozpoczyna w październiku bieżącego roku Rok Dziękczynienia za 800 lat pobytu w Polsce. Z tej okazji Zgromadzenie przygotowało objazdową wystawę, którą będzie można obejrzeć  w naszej parafii od przyszłej niedzieli przez 2 tygodnie. Wystawa prezentowana jest w parafiach, w których Zgromadzenie pełni swoją posługę. Zachęcamy przy tej okazji do wspólnego dziękczynienia i modlitwy za Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które w naszej parafii pracuje od 90 lat”.

Społeczność proszowicka oglądała tę wystawę najpierw w kościele parafialnym, a następnie w Centrum Kultury ze względu na większą dostępność i bezpieczeństwo wystawy. Siostra Tarsycja zmobilizowała młodzież przez nią katechizowaną, do zapoznania się z wystawą ogłaszając międzyklasowy konkurs wiedzy o Zgromadzeniu Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Młodzi zostali odesłani do pogłębienia wiedzy także na stronę internetową kanoniczki.pl.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i starszych.