6
Graj w Bożej Drużynie!
24 sierpnia 2017
DSCN0099
Śluby Czasowe
29 sierpnia 2017

Z Maryją nieśmy światu Jezusa

5

XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczęła się 5 sierpnia Mszą św. o godz. 18.00 przed bazyliką wiślicką pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego

Z figurą Matki Bożej Fatimskiej i rozważając orędzia objawień maryjnych na całym świecie, pielgrzymi przeżywali czas wędrowania do Czarnej Madonny, trwający od 5 do 13 sierpnia. Towarzyszło im hasło: „Idźcie i głoście. Z Maryją nieśmy światu Jezusa”.

Tegoroczne przesłanie pielgrzymki łączy ze sobą wydarzenia obecnego roku liturgicznego, tj. 100-lecie Objawień Fatimskich i 300 lat Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Biskup Jan Piotrowski przypomniał, że w „pielgrzymce realizuje się misja Kościoła, jako wspólnoty, która idąc daje świadectwo wiary. Pielgrzymowanie jest umocnieniem wiary„. W tegorocznej pieszej pielgrzymce kieleckiej wzięła udział s.Olga. Na jeden etap pielgrzymowania (Busko Zdrój – Chmielnik) dołączyła również  s. Noela.

Wspólnie z grupą biało-fioletową przemierzyliśmy ponad 200 km, by 13 sierpnia pokłonić się Naszej Matce i Królowej. Każdy oprócz swoich intencji modlił się o dar nowych powołań dla diecezji kieleckiej oraz w sposób szczególny polecaliśmy zdrowie Księdza Biskupa Seniora Kazmierza Ryczana.

Czas pielgrzymowania to czas szczególnej łaski, to czas rekolekcji w drodze. Wszystkim spotkanym na pielgrzymim szlaku składamy podziękowanie za dobro, którego każdy z nas doświadczył.

s. Olga CSS