DSCN4926
Ogień płonący od roku
2 października 2017
Różaniec – weź i ty do ręki!
4 października 2017

Zanim zapytasz: „co mam robić?”

DSCN5018

Pisarówka – Ukraina. „Co mam robić?” – takie pytanie stawiamy sobie niejednokrotnie nawet w ciągu dnia, nie zależnie od tego, ile mamy lat i na jakiej jesteśmy drodze – jeśli chcemy nasze życie przeżywać świadomie i osiągać wyznaczone cele.

To pytanie staje przede wszystkim przed młodymi, w kontekście wyboru swojej życiowej drogi. Stąd idea rekolekcji dla młodzieży pod hasłem „Przypatrzcie się swojej drodze”, które na przełomie września i października odbyły się w historycznym Zińkowie na Podolu, w parafii Świętej Trójcy. W rekolekcjach uczestniczyło w 23 osoby. Z Pismem Świętym w ręku, w ewangelicznych perykopach o bogatym młodzieńcu i celniku Lewim, szukali oni odpowiedzi na pytanie, co dla nich znaczy „Iść za Jezusem” w miejscu, w którym obecnie są a także w kontekście swojego życiowego powołania. W słowie Bożym odkrywali prawdę, że pierwszym i ważniejszym od pytania „co mam robić” w życiu, jest odkrycie, że do szaleństwa „jest się kochanym przez Boga” …

Młodzi mieli możliwość usłyszeć od Oli i Oleha świadectwo o podążaniu za Jezusem w życiu małżeńskim i rodzinnym, od ks. Krystiana o życiu kapłańskim i o życiu zakonnym od s. Marii. Zadawali wiele konkretnych pytań. Centrum rekolekcji była codzienna Eucharystia, Słowo Boże, adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty. Do spotkania z Jezusem w tych najważniejszych „miejscach” dopomagała także piękna pogoda, urocza przyroda Podola i spotkanie we wspólnocie.
Młodzieży towarzyszył ks. Krystian Hajduk i s. Maria

s. Maria Najowicz