Maj… miesiąc Maryi
1 maja 2015
Duchackie czuwanie w Krakowie
6 maja 2015

Zaproszenie do przyjaźni

biblia

V Niedziela Wielkanocna B

„Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami” (J 15, 1-8).

Sugestie do modlitwy:

  • Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was – to zaproszenie do przyjaźni, do głębokiej z relacji – skierowane przez Jezusa do mnie i do ciebie. “Trwanie” – to najlepsze słowo na jej określenie. Trwać w Nim – to pozwalać Mu, aby Mnie przenikał i przemieniał od środka, to czerpać z Niego życie i siłę, to z Nim przeżywać wszystko – nawet swoją grzeszność. Czy Jezus jest dla Ciebie Kimś, z Kim chcesz mieć głęboką, przyjacielską relację? Daj Jezusowi osobistą, szczerą odpowiedź na Jego zaproszenie.
  • Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity – po owocach poznaje się autentyczność naszej bliskiej relacji z Jezusem. Jezusowe owoce to owoce Ducha: miłość, radość, wierność, dobroć, łagodność, opanowanie… Ga 5,22. Jakie “owoce’ przynosisz w swoim życiu? Czy świadectwo twojego życia przyciąga innych, zwłaszcza twoich najbliższych do Jezusa? Szczerze rozmawiaj o tym z Jezusem, zapraszaj go zwłaszcza do tych miejsc, w których nie dostrzegasz Jezusowych owoców.

s. Maria CSS