ZAMYŚLENIA RÓŻAŃCOWE – Tajemnice bolesne
30 października 2016
Z tradycji naszego Zgromadzenia – Żyć błogosławieństwami
31 października 2016

Zejdź z kanapy!

Leżajsk. Zejdź z kanapy! Zostaw ślad! Zaangażuj się w życie! To hasła, które towarzyszyły dziewczętom i siostrom w czasie kilku dni rekolekcji spędzonych w Leżajsku w domu nowicjatu. Ks. Rafał Ziajka w konferencji zatytułowanej: „Między kanapą i odwagą” podkreślał, że „nie ma lepszego momentu w życiu by być szczęśliwym niż chwila obecna. Bo jeśli nie teraz to kiedy? Do tego szczęścia zaprasza cię Jezus. Ale od bycia prawdziwie szczęśliwym zależy i to na kim lub na czym szczęście będziemy budować. Czy pytasz Boga jaki On ma plan na Twoje życie???”

W czasie osobistej modlitwy był czas na to, aby szczerze, w głębi serca odpowiedzieć na zadane pytania. W obecności Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie pozwalałyśmy, by Jego spojrzenie spoczęło na nas.
W tym szczególnym czasie łaski, dało się odczuć bliskość Boga „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich.” (Mt 18, 20). Tę Obecność wyczuwałyśmy zarówno w czasie modlitwy indywidualnej jak i wspólnotowej – Eucharystia, Różaniec, Nieszpory; w radości pogodnego wieczorku, na spacerze, w dzieleniu się Słowem Bożym. Chwała Panu za ten czas, który w jakiś sposób przygotował nas do jutrzejszego świętowania- Uroczystości Wszystkich Świętych.

s. Edyta CSS