Wołanie o miłość
2 czerwca 2020
Rzym woła o Ducha Świętego
3 czerwca 2020

Zielone Świątki w Warszawie

Za przykładem Apostołów, którzy wraz z Maryją Przeczystą Oblubienicą Ducha Świętego trwali jednomyślnie na modlitwie oczekując Obietnicy Ojca, także w stolicy Siostry Duchaczki przygotowywały serca przez wspólną modlitwę na przyjęcie Daru Ducha Świętego w Jubileuszowym roku 800-lecia istnienia Zakonu w Polsce.

Misterium Zielonych Świąt poprzedziła dziewięciodniowa Nowenna w kościele parafialnym pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego z Kobielskiej wraz z parafianami oglądali każdego dnia nowenny prezentacje i filmiki przybliżające charyzmat i duchowość naszego Zgromadzenia, wszyscy śpiewali hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, „Wezwania do Ducha Świętego” i wytrwale modlili się o Jego siedem darów. Każdy też poświęcał swoje życie w Akcie oddania się Duchowi Świętemu. Po nowennie uczciliśmy Maryję – Matkę Najświętszą, śpiewem pieśni i Litanii Loretańskiej.

W ostatnim dniu nowenny, w wigilię przed Pięćdziesiątnicą, wierni z siostrami i młodzieżą uczestniczyli w czuwaniu, prosząc, aby Duch Święty zesłał swe dary na nas i na całą ziemię oraz dokonał w sercach tych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii. Słowo Boże wygłosił zebranym Ksiądz Emil Adler. Po zakończonej adoracji i czuwaniu każdy otrzymał od sióstr pamiątkowe obrazki i zakładki do książek z symbolem Ducha Świętego i duchackim krzyżem.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego (31 maja 2020 roku) Ksiądz Proboszcz Adam Szkóp celebrował Eucharystię w intencji całego Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, modląc się o świętość dla każdej siostry i rozwój Zakonu oraz prosząc Boga o dar powołań. Czciciele Ducha Świętego zebrali się w tym dniu, odmawiając jak co tydzień Koronkę ku czci Ducha Świętego.

Prosimy, by Duch Święty Pocieszyciel i Pokrzepienie w naszych trudach, w czasie trwającej pandemii koronawirusa, prowadził i uświęcał cały Kościół ogarniający wszystkie ludy i narody oraz zesłał swoje liczne dary na całą ziemię. Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych o Ogień Twej Miłości w nich zapal.

s. Stefania CSS