jpg001
167 rocznica Odrodzenia Zakonu
27 października 2018
Odeszła do Wieczności śp. s. Klara Antosiewicz CSS (1928 – 2018)
30 października 2018

Złoty jubileusz

Kraków, Szpitalna. 27 października, Jubileusz 50-lecia Profesji zakonnej przeżywały s. Majola Jankowska i s. Romula Dobrenko. Siostry Jubilatki swoje śluby zakonne złożyły 28 sierpnia 1968 r., jednak dzisiejsza data jest dla nich i Zgromadzenia wyjątkowa: 167 rocznica Odrodzenia Zakonu oraz 27 rocznica śmierci mistrzyni jubilatek – s. Kolumby Twardosz.

Mszy Świętej w kościele św. Tomasza Apostoła przewodniczył i homilię wygłosił o. Jarosław Kania OFM. Koncelebrowali: Ks. dr Józef Nowobilski, o. dr Efrem Obruśnik OFM oraz ks. Filip Badurski. Podczas uroczystej Mszy świętej na nowo wybrzmiały słowa formuły ślubów zakonnych, które z wdzięcznością wypowiadały siostry Jubilatki.

Ojciec Jarosław zwrócił się w homilii do sióstr Jubilatek mówiąc: „ważne, że w centrum Waszego życia postawiłyście Jezusa i że On jest najważniejszy”. Z tą myślą i pragnieniem, by On był najważniejszy siostry Jubilatki przez 50 lat podejmowały różne posługi w Zgromadzeniu, a obecnie s. Majola jest przełożoną klasztoru w Mrowli, a s. Romula ekonomką generalną. Ojciec podkreślił, że „wielkie rzeczy uczynił Pan s. Majoli i s. Romuli, a przez nie Zgromadzeniu, Ojczyźnie i nam”.

Dziękujemy Duchowi Świętemu za dar życia i powołania s. Majoli i s. Romuli i życzymy siostrom Jubilatkom obfitości Bożych darów w dalszej służbie Jezusowi

.