DSCN0099
Śluby Czasowe
29 sierpnia 2017
img 1119
Śluby Wieczyste
29 sierpnia 2017

Złoty Jubileusz

img 2151

Kraków, Szpitalna. 14 sierpnia, Jubileusz 50-lecia Profesji zakonnej przeżywała s. Nulla Romaniec.

Mszy Świętej w kościele św. Tomasza przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Włodzimierz Skoczny z Będzina. Koncelebrowali: Ks. Prałat Czesław Mendak – dyrektor Domu Księży Emerytów w Częstochowie, ks. Prałat Czesław Pac – kapelan sióstr z Lotniczej oraz dwaj misjonarze, Karmelici Bosi: o. Sylwan Zieliński i o. Sylwester Potoczny. Podczas uroczystej Mszy świętej na nowo wybrzmiały słowa formuły ślubów zakonnych, które z wdzięcznością wypowiadała siostra Jubilatka.

S. Nulla Romaniec pracowała na misjach w latach 1984–1998. Po wypadku samochodowym w Burundi już nie wróciła do Afryki z powodów zdrowotnych. „Początkowo nie było to dla mnie łatwe. Wiedziałam, jak bardzo potrzebni są misjonarze – mówiła siostra. – Długo musiałam zmagać się ze sobą, aby zrozumieć to, co pisał ks. Franciszek Grudniok w swojej książce „Blaski cierpienia”: «Uczyć o Królestwie Bożym (misjach) to dobrze, pracować dla Królestwa Bożego (misji), to jeszcze więcej, ale cierpieć dla Królestwa Bożego (misji) to najwięcej». Teraz, pracuję «na zapleczu dla misji» jako referentka misyjna Zgromadzenia, starając się o wsparcie duchowe i materialne dla naszych misjonarek, Dziękuję Bogu, że dziś w ten sposób mogę nadal być misjonarką”.

Dziękujemy Duchowi Świętemu za dar życia i powołania s. Nulli i życzymy Siostrze Jubilatce obfitości Bożych darów w dalszej posłudze na rzecz misji.