Szukam Panie Twojego Oblicza… (IX)
18 stycznia 2014
Niedziela Oblicza – Spotkanie z Obliczem Jezusa
19 stycznia 2014

Zobaczył podchodzącego Jezusa…

biblia

II niedziela zwykła

Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi. Jan dał takie świadectwo: Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym.J 1,29-34

  • Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu… Jezus sam przyszedł do Jana Chrzciciela, dał mu się poznać. Jan oczekiwał Jezusa, przygotowywał siebie i innych na to wyjątkowe spotkanie. Jezus także do mnie i do ciebie przychodzi… tylko czy jestem przygotowana na spotkaniem z Nim? Czy chcę zobaczyć jak do mnie podchodzi?
  • Ja Go przedtem nie znałem… Można nie znać Jezusa, a całe swoje życie mieć ukierunkowane na Niego, na szukanie Go. Jan ma tu dla nas ważną lekcję… w zdaniu, które przytoczone jest dwa razy… Każdy kto czeka na Jezusa, przygotowuje się na spotkanie z Nim, pragnie Go i szuka w końcu Go pozna, zobaczy i rozpozna kiedy On będzie blisko. Czy prawdziwie pragnę spotkania z Jezusem? Jak się do niego przygotowuję?

Dzisiaj jest w naszym Zgromadzeniu Zakonnym Niedziela Oblicza. Czy szukam Oblicza Jezusa?… Czy jest Ono w mym sercu?…

s. Pia CSS