Bajka czy fakt
9 października 2016
biblia
…dziękował Mu…
9 października 2016

Życie bez ograniczeń

1 października na TAURUN Arena w Krakowie odbyło się wydarzenie motywacyjno- artystyczne skierowane do wszystkich bez względu na wiek, wiarę, czy poglądy. Usłyszeliśmy prelekcje takich ludzi jak: Nick Vujicic, Eric Thomas, Ava Eagle Brown, Jakub B. Bączek, Ewa Minge, Andrzej Cichocki, Kamila Rowińska i Daniel Lewczuk . Co łączyło tych wszystkich wyjątkowych ludzi? Życie takimi wartościami jak miłość, uczciwość, i prawda. W swej podróży przez życie pokonali wiele przeciwności losu by zrealizować wybrany przez siebie cel. Ich hart ducha i wiara w to, że niemożliwe może stać się realne jest fundamentem tego co robią. Wierzyli pomimo faktu, że „świat” wystawiał ich na największe próby.

Ponieważ w takich wystąpieniach zabronione jest określanie swojego wyznania i używanie odniesień religijnych, na początku wydawało się nam, że to nie dla nas, że decyzja przyjazdu chyba była niewłaściwa. Fakt, piękne świadectwa walki z realizmem codzienności ale bez odniesienia do Boga te słowa nie miały głębi. Lecz co się stało? Przy kolejnych wypowiedziach prelegentów coraz częściej padały takie słowa jak: modlitwa, Bóg itp. Panie Ave Eagle Brawn opowiadając o swojej przeszłości i obecnym życiu, użyła stwierdzenia, że nie jest wstanie nie mówić o Bogu, gdyż to Jemu zawdzięcza swoje życie. Przełamała schematyczną barierę mówienia o sukcesie w ograniczoności wiary, jak sama wyznała Jej życie to czynienie dobra, które pragnie aby było dalej przekazywane. Niesamowity człowiek, kobieta „przeczołgana” przez życie, walcząca o dzieci, o miłość i sens tego co robi. Jej wartością największą wcale nie były pieniądze, pokładał ją w rodzinie do której powołał ją Bóg.
Ostatnim prelegentem był Nick Vujicic- człowiek który urodził się bez rąk i nóg, z małą „płetwą” na której ma 2 palce. Dziś największy mówca motywujący na świecie. Wielka osobowość, która nie tylko nie poddała się sama w sobie, ale dziś jest siłą do inspirowania innych, świadectwem wiary i całkowitego zawierzenia Bogu. Jego życie i to kim jest niesie niezwykle ważne przesłanie – żyj bez ograniczeń bez względu na sytuację, w której się aktualnie znajdujesz. Oglądając Jego wystąpienie nie można było nie doświadczyć radości, pokoju, i niegasnącej nadziei. Dziś ten człowiek jest mężem i ojcem dwójki dzieci, jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jest aktorem, producentem, handlowcem, menadżerem, uprawia takie sporty jak pływanie na desce surfingowej, grę w golfa, skakanie ze spadochronem itp.
Wtrakcie trwającego spotkania młodzież, która była zachwycona tym czasem, pytała: Siostro ale czy to co ci ludzi mówią jest naprawdę możliwe? Pomyślałam sobie, że świat przysłania nam piękno i wszechmoc Boga, zabiera nam umiejętność dostrzegania darów, które od Niego otrzymaliśmy. Sami często wtłaczamy się w ramy niemożliwości z góry decydując, że nie ma to sensu. Ci ludzi zaproszeni do Krakowa, bez względu na to czy odwołali się do Boga czy też nie, mimowolnie dali świadectwo swojej wiary. Wiary w to, że może być inaczej, że można się podnieść z największych upadków, przetrzymać największe trudności, odnaleźć sens życia, wiary w miłość, którą my chrześcijanie zatapiamy w JEDYNEJ MIŁOŚCI- Jezusie Chrystusie.

s. Dominika CSS