Dwa wilki
26 października 2015
Śluby wieczyste 2015
26 października 2015

Żywy Pomnik św. Jana Pawła II

Nasze Zgromadzenie od kilku dobrych lat uczestniczy w budowaniu Żywego Pomnika św. Jana Pawła II przez modlitwę, ofiarę i posługę sióstr.

Oprócz pracy ze stypendystami w szkołach czy przy parafiach, nasze siostry jeżdżą na obozy integracyjno- formacyjne Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia podczas wakacji. Obozy te organizowane są w miastach, w których znajdują się ośrodki akademickie.

W tym roku obóz odbył się w Rzeszowie w dniach od 17 do 28 lipca pod hasłem: „Bądź chrześcijaninem naprawdę” Brało w nim udział ponad 1200 stypendystów ze szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stypendyści studenci mają zawsze obóz w innym terminie, ponieważ posługują jako wolontariusze podczas obozu dla pozostałych członków Fundacji Młodzież, z którą pracują nasze siostry, jest bardzo uzdolniona, pracowita, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, żyje nauką i przesłaniami św. Jana Pawła II. Fundacja wspiera ich materialnie, ponieważ pochodzą z ubogich rodzin, często wielodzietnych, z małych miasteczek i wiosek. W tym roku, szczęście i radość pracy z tą młodzieżą miały- juz po raz kolejny- s. Tarsycja Sadowa i s. Julia Karpacz.

Podczas pracy wakacyjnej zawsze powtarzam moim młodym stypendystom dla których jestem wychowawcą, ze z tak odpowiedzialną młodzieżą, tak ofiarną i zdyscyplinowaną, można dokonać wielkich rzeczy i iść na przysłowiowy koniec świata. Mam świadomość, ze ci młodzi, z którymi zetknęło nas wakacyjne posługiwanie, przywołują Ducha Przenajświętszego w modlitwie Koronki ku Jego czci i słuchają Jego głosu w swoich sercach.

s. Tarsycja Sadowa CSS