Moc Ducha Świętego
19 lutego 2020
Święto patronalne Domu Ojca Gwidona
21 lutego 2020

100 dni…

100 dni to symboliczny czas, który w ważnych wydarzeniach przypomina, że jesteśmy w trakcie oczekiwania. Odliczając czas, często te 100 dni zostaje zaakcentowane. Licealiści przygotowujący się do matury, idąc na bal maturalny zdają sobie sprawę, że 100 dni to już tak naprawdę bardzo krótki czas.

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego 26 października 2019 r. rozpoczęło przeżywanie Roku Jubileuszowego 800-lecia Zakonu Ducha Świętego w Polsce, który potrwa do 20 listopada 2020 r. Za nami już 116 dni! Dużo już się wydarzyło, ukazało wiele artykułów w prasie, wystawa jubileuszowa odwiedziła niejedną parafię… Śledząc naszą stronę internetową, można było dowiedzieć się o Dekrecie przywileju odpustu zupełnego w związku z przeżywanym przez nas Jubileuszem. Mniejsze i większe wydarzenia, a każde z nich ważne, bo w wyjątkowym czasie.

Pozostało 100 dni… do czego? W pewnym sensie do serca tego Roku Jubileuszowego, czyli do Centralnych Uroczystości, które odbędą się 30 maja 2020 r.

Już za 100 dni w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Zaśpiewa chór zakonny pod dyrekcją s. Adriany Miś CSS. Ucieszymy się i uwielbimy Boga za 800 lat posługi Zakonu Ducha Świętego w Polsce. Natomiast wieczorem, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich, szczególnie ludzi młodych, aby razem z nami wołali „Veni, Sancte Spiritus” – będzie to wieczór uwielbienia w Bazylice Mariackiej.

Pozostało 100 dni… Bądźcie z nami w tym czasie! Śledźcie stronę jubileuszową, czytajcie artykuły w prasie, przychodźcie do naszych kaplic i kościołów, a przede wszystkim razem z nami wołajcie „Przyjdź, Duchu Święty!„.

s. Pia CSS