Obudź się do życia…
16 lipca 2023
Październikowe spotkanie Czcicieli
14 października 2023

Rekolekcje w Medjugorie

„Gospa Majka moja” – to tytuł popularnej, pięknej pieśni śpiewanej w Medjugorie. Mogliśmy się jej nauczyć w tym roku przeżywając nasze Rekolekcje z Bł. O. Gwidonem, w małej wiosce w Bośni i Hercegowinie, podczas 34 Międzynarodowego Festiwalu Młodych. Temat  rekolekcji i Festiwalu związany był z Matką Bożą: „Oto moja Matka i moi bracia” Mt 12,49. Parafia Św. Jakuba zgromadziła ponad 30 tys. osób z 71 krajów, w tym naszą młodzież 😊 z Ustki, Słupska, Czańca, Proszowic, Chmielnika, Międzybrodzia Bialskiego, Sułoszowej, Wrocławia i Strzelczyc ( w sumie 58 osób). Młodzież pod opieką s. Dominiki Pac, s. Konstancji Piskor i s. Gracjany Pawełczak uczestniczyła w spotkaniu modlitewnym, słuchając katechez, świadectw i rozważając Słowo Boże. Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, adoracje i procesje. Wielkim przeżyciem było dla nas spotkanie i świadectwa ludzi młodych ze Wspólnoty Cenacolo, która została założona przez Siostrę Elvirę Petrozzi, by przywracać radość i nadzieję doświadczonym przez różne uzależnienia.

Oprócz głębokich przeżyć duchowych mieliśmy okazję podziwiać piękno ziemi bałkańskiej. Zwiedziliśmy Mostar, Split, Korculę odpoczywając również nad Adriatykiem i  przy Wodospadach Kravica.

W naszych sercach i pamięci na długo zostaną słowa osób prowadzących Mladifest i dzielących się świadectwem swojej drogi z Bogiem.  Festiwal Młodych i nasze rekolekcje zakończyły się wezwaniem do „ życia z Bogiem” – I TAK CHCEMY ŻYĆ !

                                                                                                                               s. Gracjana CSS