biblia
Jam jest chleb życia…
9 sierpnia 2015
Droga do Miłosiernego Ojca
16 sierpnia 2015

Festyn ze Świętą Marią Magdaleną

Międzybrodzie. W przeddzień uroczystości odpustowej z okazji wspomnienia św. Marii Magdaleny (25.07.2015), patronki kościoła parafialnego w Międzybrodziu Bialskim, został zorganizowany Pierwszy Festyn Parafialny Świętej Marii Magdaleny.

Celem tego festynu było pokazanie, że do dobrej zabawy potrzebne jest wspólne zaangażowanie, dobra wola i … zawierzenie Bogu. Przy tej okazji zbierano też fundusze na renowację kapliczki św. Jana Nepomucena, w której został pochowany budowniczy kościoła ks. Jan Fitak.

Wszyscy obawiali się, że wszelkie przygotowania zostaną zniwelowane przez zapowiadane w prognozach burze i silne deszcze. Rzeczywiście, początkowo padało, ale po godzinie niebo przejaśniło się i aż do końca była piękna, słoneczna pogoda. Dlatego można było się bawić całymi rodzinami przy dźwiękach kapeli góralskich oraz grającego na wszelkich instrumentach (nawet na zwyczajnym liściu) prowadzącego festyn pana Jacentego Ignatowicza.

Przy organizacji festynu zintegrowały siły wszystkie grupy działające
w międzybrodzkiej parafii. Oczywiście nie mogło też zabraknąć Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Miejscową wspólnotę wspomogły siostry juniorystki przygotowujące się tu w tym czasie pod okiem siostry wikarii Mariany Krzysiek do ślubów wieczystych: s. Dominika, s. Marlena i s. Pia. siostry juniorystki zaprojektowały baner i zrobiły dekorację sceny, malowały twarze dzieciom, pomogły w przygotowaniu loterii fantowej. Siostra Dominika wraz z s. Boguchwałą wystartowały też w zawodach kajakarskich na Jeziorze Międzybrodzkim i zajęły pierwsze miejsce w kategorii kobiet.
Na zakończenie festynu wszyscy uczestnicy festynu odśpiewali Apel Jasnogórski.