DSCN6531
Tajemnica Męki Chrystusa –tradycja i współczesność
15 marca 2017
biblia
Daj Mi pić!
17 marca 2017

Jeśli chcesz…

DSC04621

Lublin. W dniach od 10. do 12. marca b.r. w naszym lubelskim domu zakonnym odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Pomysł i temat „Jeśli chcesz…” zrodził się w czasie comiesięcznych spotkań ze Słowem Bożym. W rekolekcjach uczestniczyło 7 dziewcząt. Poznawałyśmy obraz Pana Boga, który szanuje wolność człowieka, do niczego nas nie zmusza, jedynie proponuje…, sugerując nam drogę, która Jego zdaniem, jest dla nas najwłaściwsza. Jeśli chcesz być doskonałym… Jeśli chcesz Mnie naśladować… Jeśli kto chce być pierwszym… W klimacie modlitwy odkrywałyśmy Słowo Pana na ten czas. Co piszą uczestniczki?

„Dla mnie te rekolekcje były jak koło ratunkowe. Przyjechałam tutaj z burzą wewnętrzną, a wyjeżdżam z oazą, pełna pokoju, Ducha.”

„Rekolekcje u sióstr były dla mnie ogromnym przeżyciem. Szczególnie mocno w tych dniach dotknęło mnie Słowo Boże(…) Bardzo się cieszę, że tu byłam, że mogłam pobyć z Panem Jezusem sam na sam.”

„Najbardziej poruszyły mnie Adoracje i Msze św., które bardzo mocno mogłam przeżyć i wbiły mi się mocno w pamięć i serce (…) tu poczułam Ducha i uświadomiłam sobie, że On naprawdę działa i będzie działał dalej w moim życiu aż do końca.”

„Z koszyczka postawionego przed ołtarzem wylosowałam cytat z Pisma Świętego (…) To był fragment dla mnie, dla którego prawdopodobnie przyjechałam.”

„Pan Bóg bardzo zaskoczył mnie swoją precyzją, tym jak mówi przez drugiego człowieka, przez kazanie Księdza, dobór pieśni, czytań, Ewangelii… Jestem bardzo zaskoczona i szczęśliwa, działo się bardzo dużo, aż trudno mi w to wszystko uwierzyć! Ufam, że poprowadzi mnie dalej, doda odwagi, będzie umacniał, dalej prowadził i potwierdzał, aż doprowadzi do Siebie, do pełnienia Jego woli.”

W następnym miesiącu – kolejne spotkanie dla młodych ze Słowem Bożym. Informacja wkrótce. Zapraszamy.

s. Agnieszka CSS, s. Marlena CSS